Радикально: судимий екс-голова РДА за квотою Косюка очолив радикалів

Судимий екс-голова Черкаської РДА за квотою олігарха Юрія Косюка очолив обласну організацію Радикальної партії Олега Ляшка. 

Про це вчора повідомили кілька місцевих ЗМІ.

Мова про колишнього голову Черкаської РДА Полудня Івана Івановича. Це доволі відомий, хоча й призабутий персонаж, який як чиновник пройшов становлення в часи розвиненого «кучмізму». Спочатку очолював Катеринопільску РДА (батьківщина Косюка), потім з березня 1999 по лютий 2005 року керував Черкаським районом. За «помаранчевого режиму» також освоївся і повернувся на посаду голови Черкаської РДА у червні 2006 року і пропрацював до травня 2010 року. Після приходу до влади команди Президента Віктора Януковича, на посаді не втримався, ба більше того навіть заробив кримінальне переслідування. Відійшовши від чиновницького хлібу працював директором Черкаського заводу залізобетонних виробів, який знаходиться в бізнес-структурі ПАТ Миронівський хлібопродукт. 

У вересні 2013 року Полудень І.І. був засуджений Придніпровським районним судом м. Черкаси за статтею службова недбалість до трьох років позбавлення волі (умовно), але з іспитовим терміном 2 роки. В судовому засіданні підсудний визнав свою вину та уклав угоду з прокурором. Службовою недбалістю була кваліфікована видача за підписом голови РДА державних актів права власності на землі лісового масиву санаторію «Світанок», що в селі Свидівок, Черкаського району. 13 березня 2009 року він підписав подані управлінням Держкомзему у Черкаському районі державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 38,1216 га чим завдав лісогосподарських втрат інтересам держави на 3,488 млн. грн.

Криза в середовищі радикалів та злив олігарху 

Криза в середовищі Черкаської обласної організації Радикальної партії назріла давно. Нездорові процеси розпочалися ще в ході виборчої кампанії місцевих виборів 2015 року, але за їх підсумками радикали стабільно мали підтримку на рівні 10% по області більше серед електорату сіл та маленьких містечок. Відкритістю як тоді, так і зараз РПЛ не відзначається, а з осені 2015 року коли з себе склав повноваження голови обласної організації Сергій Тищенко, в партії лише загострилася проблема партійного будівництва. Компанію 2015 року в значній мірі і передусім фінансовій витягнув колишній регіонал, олігарх місцевого розливу Олександр Коротков, який згодом покинув лави фракції радикалів в обласній раді через конфронтацію з фактичними керівниками обласної партійної організації. Ними були до недавнього часу депутат та екс-заступник голови облради Вадим Гайович та в.о. обласної організації радикалів народний депутат Віктор Вовк. Однак як і один так і другий активним партійним будівництвом не займалися, за час їх керівництва припинила існування фракція радикалів у Черкаській міській та обласній радах через вихід депутатів. Результати виборів в ОТГ восени 2017 року теж не вражали. Вадим Гайович рік перебуваючи на посаді заступника голови облради встиг посваритися з більшістю фракцій ради, та був у грудні відправлений у відставку. 

За таких умов в результаті перемовин на столичному рівні обласна організація була передана в оперативне управління представникам олігарха Юрія Косюка. 

Відзначимо, що РПЛ хоча за публічними заявами намагається показати себе опозиційною силою, насправді ж перебуває у фактичній коаліції з силами провладного режиму Петра Порошенка. 

Розпочали з тиску на ЗМІ

Насамкінець варто відзначити, що інформація щодо передачу на відкуп олігарху обласної організації РПЛ ходила ще до нового року. Вчора ж низка ЗМІ поширила інформацію про призначення Полудня І.І. Однак як нам стало відомо, після настійливих прохань неофіційну інформацію про призначення було знято з публікації як і інформацію про судимість нового поводиря радикалів «кучмівської» закалки.

 

 

 

Останні новини