Радикали можуть втратити представництво в керівному апараті обласної ради

Радикальна партія Олега Ляшка може втратити представництво у керівному апараті Черкаської обласної ради.

Це може статися вже на найближчій сесії 22 грудня, оскільки депутати зібрали необхідну кількість підписів за проведення голосування щодо звільнення з посади заступника голови обласної ради Гайовича Вадима Юрійовича. Згідно регламенту, щоб поставити це питання на голосування в таємному режимі бюлетенями необхідно зібрати підписи третини депутатів від складу ради. За нашою інформацією вже зібрано достатньо підписів для проведення голосування (мінімальна необхідна кількість 28 на фото звернення зі збором підписів - було вже 24). У відповідному зверненні підписалися депутати з фракцій ВО Черкащани, ВО Свобода, позафракційні, збір підписів триває. 

- За рік його роботи на посаді через брак управлінського досвіду, він не проявив себе як ефективний професійний менеджер. Не спостерігається його відповідальне ставлення за дорученим гуманітарним напрямом роботи, де накопичилося чимало проблем, - йдеться у зверненні депутатів під яким збирають підписи про відставку Гайовича. 

Нагадаємо, що заступником голови обласної ради у грудні 2016 року обрано депутата Вадима Гайовича, який обирався за списками Радикальної партії Олега Ляшка. Обрано його було мінімально необхідною кількістю голосів, в ході таємного голосування за проголосувало 43 депутати. 

Вадим Гайович (фото сайту Прочерк)

П'яте колесо до воза, або ж «впихнуть невпіхуєме». 

В обласній раді минулого скликання в післяреволюційний період не було посади заступника ради, була голова ради та її перший заступник. Після обрання нового складу ради у 2015 році така структура керівного апарату збереглася – головою облради було обрано Олександра Вельбівця (БПП), а першим заступником голови – Валентина Тарасенка (ВО Черкащани). 

Питання про включення до штату посади заступника голови облради постало у грудні 2016 року, фактично через рік після формування ради та її керівних органів. І це передусім було не скільки адміністративно-менеджерське рішення, скільки політичне і політично вмотивоване. На той час як і понині Радикальна партія Олега Ляшка хоча і декларуючи опозиційність до всіх на всеукраїнському рівні, де-факто у Верховній Раді часто підтримувала голосуваннями принципові закони для провладних фракцій. Користуючись негласним політичним альянсом РПЛ з провладними БПП та Народним Фронтом на столичному рівні, радикали намагалися отримувати представництво на посадах і в регіонах. Не виключенням стала і Черкащана, попри відсутність адміністративної доцільності у створенні ще однієї посади в апараті ради з Адміністрації Президента було поставлено завдання обласній владі задовольнити «хотєлку» радикалів і дати їм посаду заступника голови Черкаської обласної ради. Нове крісло під себе таким чином мав отримати фактичний в.о. обов’язків голови радикалів Черкащани – Вадим Гайович, покровителем якого є депутат Верховної Ради Віктор Вовк. 

Виконанням завдання Адміністрації Президента займався особисто губернатор Юрій Ткаченко та переконував депутатів у необхідності надання посади радикалам, передусім через фракцію БПП та голова обласної ради від неї (Про фактичний шантаж по даному питанню вже згодом заявляв депутат облради Микола Булатецький). 

Питання обрання заступника мали розглянути 16 грудня 2016 року, однак тоді не вистачило кворуму, депутати розійшлися. Вже до 23 грудня депутатів вдалося переконати і тоді Гайовича було обрано на посаду «під нього» мінімальною кількістю голосів – 43 голоси за.

Інкримінування корупції та навчання 

У травні цього року працівниками поліції було складено адміністративні протоколи про корупцію стосовно заступника голови облради Вадима Гайовича. Зокрема слідчі склали відповідні протоколи за фактом участі його в таємному голосуванні по питанню обрання на посаду заступника. При цьому обраний на нову посаду перед початком голосування не заявив про конфлікт інтересів, як перед таємним голосуванням так і під час затвердження протоколу лічильної комісії про його обрання. 

Згодом ці протоколи були ним оскаржені в судовому порядку, а прокуратура не змогла відстояти свою позицію. 

Окрім цього, ще до обрання на посаду, в серпні 2016 року Вадим Гайович вступив на денну форму навчання до Черкаського інституту Університету банківської справи за спеціальністю «фінанси, банківська справа та страхування» на здобуття ступеню магістра.

На сьогодні невідомо чи знайдеться 43 голоси за відставку Вадима Гайовича в таємному режимі. Як і невідомо наскільки потужно за збереження йому посади будуть проводити відповідну роботу з депутатами голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та голова облради Олександр Вельбівець – як провідники головної лінії партії БПП на Черкащині. Однак в разі позитивного голосування радикал зможе приділити більше часу навчанню та політичній роботі по розбудові партії Ляшка в нашому регіоні, оскільки останні результати виборів в ОТГ виглядають зовсім плачевно.  

Останні новини