Радикал виселив дітей війни щоб отримати офіс для нардепа

Очільник молодого крила радикалів в Черкасах Олександр Гергель виселив дітей війни, щоб отримати офіс для приймальні нардепа в центрі міста.

Офісне приміщення в зручному місці за більш ніж помірною ціною у 2 грн. за квадратний метр (плюс комунальні платежі та податок за землю) нині облюбувала громадська приймальня народного депутата та очільника всеукраїнського молодіжного крила радикальної партії Дмитра Лінька. 

Однак за офісну нерухомість яка знаходиться в міській комунальній власності та зручному місці радикалам довелося поборотися з громадською організацією «Захист дітей війни». 

Мова йде про офісне приміщення в будівлі музичної школи №1 по вул. Смілянська 4, загальною площею 43,55 кв. м. З квітня 2014 року по січень 2018 року тут фактично знаходився офіс Черкаського міського осередку громадської організації «Захист дітей війни». Приміщення було передано в оренду департаментом економіки та розвитку міської ради за договором з червня 2014 року. З того часу орендар хронічно не сплачував орендну плату та відшкодування по комунальних послугах. За що отримав низку рішень Господарського суду про розірвання договору та сплату заборгованості. Так у лютому 2016 року суд прийняв рішення розірвати договір та стягнути заборгованість за оренду приміщення у розмірі 9,8 тис. грн., згодом департамент економіки відсудив ще 4,9 тис. грн. На початку січня 2017 року департамент освіти на балансі якого знаходиться приміщення відсудив у громадської організації сплату 14,7 тис. грн. за комунальні платежі та земельний податок, ще раніше через суд було призначено сплатити 6,5 тис. грн.

Попри рішення судів, громадська організація не сплачувала заборговані кошти та продовжувала фактично використовувати приміщення. 

Така ситуація продовжувалася до того часу коли встановлювати справедливість на свій лад взялися радикали. Які уклали договір оренди на дане приміщення 10 січня 2018 року до кінця жовтня 2019 року під приймальню народного депутата. Вартість оренди визначена у 2 грн. за кв. м. у договорі з департаментом економіки та розвитку. В додатковій угоді з департаментом освіти також передбачено відшкодування комунальних платежів та земельного податку.
Попри укладення договору з новим орендарем, очільник ГО «Захист дітей війни» Олександр Коваленко не звільняв приміщення. Натомість після спроб домовитися, очільник молодих радикалів і за сумісництвом помічник нардепа Лінька взявся виселяти його особисто. Під контролем поліції та працівників департаменту освіти він зламав двері в приміщення та змінив там замки. Після цього громадська організація таки змушена була забрати речі і переїхати. Про це у коментарі нашому виданню розповів сам Олександр Гергель (його розгорнутий коментар без скорочень по даній ситуації в кінці матеріалу-ред.).

За наслідками взяття приміщення під контроль радикалами, з трибуни сесії Черкаської обласної ради із зверненням до правоохоронців із скаргою на незаконні дії радикалів звернувся депутат-укропівець Костюченко Володимир. 

- Рейдерська захоплення приміщення радикалами дійсно мало місце. До мене як депутата звернувся очільник громадської організації яку викинули з приміщення. На сьогодні ситуація така, що по цих діях за наслідками звернення відкрито кримінальне провадження і воно під контролем очільника обласної поліції, - повідомив нам у коментарі Володимир Костюченко. 

Нижче наводимо розгорнутий коментар очільника молодого крила Радикальної партії Олександра Гергеля. 

Ми побачили, що є вільне приміщення, враховуючи те, що попередній орендар не платив коштів протягом всього часу перебування, а це близько двох років, з ним був розірваний договір в судовому порядку. Суд ухвалив рішення примусово стягнути з нього борг. Тому маючи той факт, що приміщення вільне ми подали документи на укладення договору на розміщення громадської приймальні народного депутата. Враховуючи те, що людина тут знаходилася, його не могли виселити, за його словами йому дозволив міський голова сидіти і запевнив, що ніхто не буде виселяти. Але ідучи по закону, ми уклали договір оренди, я прийшов в приміщення як помічник народного депутата. Я повідомив йому, що ми уклали договір оренди тому звільняйте це приміщення, а ми вам допоможемо знайти приміщення інше, переїхати, зробити ремонт, щоб все вас влаштовувало, оскільки склалася така ситуація. Він просив часу, щоб сходити до міського голови, і запитати що робити і куди йти. Кожного дня він розповідав, що завтра, завтра скажуть куди переїжджати, таким чином пройшов тиждень. Тиждень договір як укладений, відповідно ми сплачуємо комунальні послуги, сплачуємо оренду приміщення і тут знаходяться речі іншої громадської організації - тобто людина сидить, а платимо вже ми.
Враховуючи це все, викликаємо наряд поліції, беремо копію рішення суду що з ним розірваний договір, робимо свою копію договору оренди з представниками поліції ми відкриваємо, взламуємо двері, і я змінюю замок. По факту інформую його, що двері змінені, речі знаходяться тут, - приймате швидше рішення куди ви будете переїжджати. Ми складемо акт прийому-передачі, повідомиво вас згідно закону.
Почався такий моральний тиск з боку попереднього орендаря, – я сердечник, я інвалід та знаєте що ви робите. - Я кажу – мені байдуже що ви кажете, ми йдемо по закону, покажіть що ми зробили незаконно? Ви не платили, з вами в судовому порядку розірвали договір, ми уклали договір у визначеному законом порядку. В чому ми винуваті? – Ви рейдери, ви негодяї, - у відповідь.
Підготувавши всі документи і повідомлення про те, що він не зявляється та не хоче забирати речі телефоную і домовляюся з ним про зустріч. Показую ці документи і пояснюю, що зараз їх відправляємо поштою і декілька днів ми вивозимо речі ваші і заїжджаємо в приміщення. - Давайте мирно, давайте ми вам допоможемо, допоможемо виїхати, знайдемо приміщення. - Домовилися що він один день збирає речі, на наступний день ми беремо транспорт, платимо за транспорт, вантажників з ним все вантажимо і з ним перевозимо. Так і склалося, один день він збирав речі, наступний день зібралися всі тут – за його присутності, в присутності працівників департаменту. Під час цього перевезення почалося так – це занесіть, це понесіть, ви нам обіцяли шпалери, ви нам обіцяли ремонт зробить. Я кажу так, - ми це обіцяли відразу коли до вас прийшли, але ви почали скандали влаштовувати, почали розповідати, що ми рейдери вас виселяємо, то зачекайте – яка тоді вже допомога з нашого боку? Ми й так зараз вам допомагаємо, платимо за машину, платимо людям які розвантажують речі, він за це не платив ні копійки. Ми вивезли звідси дві машири речей – це просто хлам, можливо для них є якась цінність, але в реальності то просто хлам. Тут працівники департаменту в шоці були, тут три дні запах стояв ми провітрювали.

Останні новини