Провайдер з Черкащини забезпечував трафіком користувачів "ЛНР"

На Черкащині викрили інтернет-провайдера, який надавав безкоштовний трафік на територію так званої “ЛНР”, задля можливості вести бізнес на ній.

Про це повідомляє пресслужба СБУ в Черкаській області.

Кіберфахівці викрили та припинили протиправну діяльність одного із інтернет-провайдерів, який працював на користь окупаційної влади так званої “ЛНР”. Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що приватний підприємець є власником фірм з надання інтернет-послуг на Черкащині та на тимчасово окупованій території. Використовуючи спеціальне технічне обладнання, він організував маршрутизацію трафіку закритими каналами до терористичної організації “ЛНР”.

За можливість вести бізнес, зловмисник надавав безкоштовний інтернет окупаційним адміністраціям, установам, організаціям, воєнізованим формуванням та прокуратурі так званої “ЛНР”. Завдяки цьому сепаратисти отримали можливість не лише вільно користуватися якісним інтернетом, а й здійснювати кіберзлочини під виглядом українських користувачів.

Власника інтернет-провайдера затримали згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України у Харкові – після повернення з тимчасово окупованої території.

Під час обшуків у приміщенні фірми у Смілі правоохоронці виявили спецтехніку, електронні носії інформації та документальні матеріали, які підтверджують здійснення протиправної діяльності.

Нині фігуранту справи слідчі повідомили про підозру за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном до 2 місяців, без права внесення застави.

Останні новини