Протиборство влади і опозиції на Черкащині - сюжет мультфільму "Ну постривай!"

18 лютого на Соборній площі міста Черкаси відбулася акція опозиційних сил Черкащини "Народний трибунал над режимом Януковича-Тулуба". В цьому матеріалі ми відобразимо дану подію очима наших дописувачів.

Сюжет протидії влади і опозиції знову нагадував старий та добрий мультфільм радянського часу "Ну постривай..." При чому кінцеву прив'язку мультяшних персонажів було досить важко зробити, як до влади так і до опозиції. Оскільки і влада і опозиція поперемінно успішно відіграли партії головних героїв.

Як ми вже повідомляли, за три години до анонсованої опозицією акції, влада розмістила на Соборній площі виставку військової техніки. Однак це був не останній сюрприз від влади. Орієнтовно за півгодини до початку мітингу опозиційних сил, своє право на мирний протест використала невідома широкому загалу молодіжна громадська організація "Ліга здорової нації". Проте очевидно дана організація добре відома представникам Черкаської ОДА, оскільки протестувала проти "недієвої опозиції Черкащини".  Фото нижче.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цей протест явно виглядав проплаченим, зробленим для "галочки" і був не досить велелюдним. Максимум осіб 15 молодих людей взяли в ньому участь. Після підходу до молодих протестувальників журналістів, вони почали згортати свої плакати і нічого не коментуючи іти геть. Нижче фото, як представники невідомої громадської організації покидали Соборну площу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишився лише лідер невідомої організації, який на прохання представитись, відповів що його звати Микола. Він безуспішно намагався пояснити журналістам суть протесту і зрозумівши, що це йому не досить вдало вдається робити, теж покинув площу. Нижче на фото, лідер невідомої молодіжної організації на ім'я Микола.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після зникнення з площі молодих пікетувальників, їх місце почали займати більш численні ряди представників опозиційних сил. На фото нижче підходять та розміщуються представники "УДАРу", "Батьківщини", "Фронту Змін" та "Свободи" з прапорами та плакатами, їх доповнюють люди без партійної символіки. Загалом близко 170 чоловік разом з працівниками міліції та інших служб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпочав мітинг Леонід Даценко, координатор Ради опозиційних сил Черкащини. Нижче на фото.

 

- Ми тут зібралися опозиційними силами: ВО "Батьківщина", "Фронт Змін", "УДАР", ВО "Свобода" щоб розпочати народний трибунал над режимом Януковича-Тулуба. Сьогодні розпочинаємо його і маю надію завершимо до роковин приходу Тулуба на Черкащину, тобто до квітня місяця цього року. Ми  будемо вимагати публічного звіту голови обласної адміністрації. Ми господарі на своїй землі і отримаємо свою перемогу, - гаряче говорив Леонід Даценко.

 

 

 

 

 

 

 

 

Після Леоніда Даценка до виступу стала Наталія Старікова, голова обласної організації партії "Фронт Змін". Нижче на фото, пробирається через мітингувальників до імпровізованої сцени.

-Повіністю підтримую лідера Ради опозиційних сил Черкащини Леоніда Даценка. Кожен хто сюди прийшов має проблеми, вони є в кожного жителя Черкащини та нашої держави. Це цілий ряд соціально-економічних та гуманітарних проблем. Елементарно немає де влаштуватися на роботу, неможливо отримати нормальні доступні послуги медицини. Останній приклад ситуація з клінікою "Фрезеніус", коли влада не хоче заключити прозорий контракт, щоб люди нормально лікувалися, нормально жили.

-Вибори фальшуються владою, це всім відомо. Наше волевиявлення не враховується. Ми хочемо змінити це. Щоб вдалося досягти серйозних змін нам необхідно бути разом, всім опозиційним силам. Влада панічно боїться єдності опозиційних сил. Ми вимагаємо імпічменту Президента, відставки Тулуба, звільнення політвязнів, кажемо "ні кнопкодавству", висуваємо соціально-економічні вимоги, - доповіла Наталія Старікова.

 

 

 

Опісля очільниці "Фронту Змін", слово взяв лідер обласного "УДАРу" Віталій Іляшенко. Нижче на фото зліва, поруч з Леонідом Даценко. Лідер черкаських ударівців був небагатослівний і висловив щире обурення тим, що Тулуб роз'їжає по світу за державні кошти. Також повідомив що "УДАР" і надалі буде жорстко боротися з кнопкодавством.

-Дякуємо Тулубу з Донбасу за покращення в Черкасах. Банду геть, Тулуба геть, - креативно закінчив виступ Віталій Іляшенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поміркованого ударівця з революційними гаслами біля мікрофону змінив молодий свободівський "вічний революціонер" Юрій Ботнар. Лідер обласної "Свободи" нижче на фото, зліва від Леоніда Даценка.

-Для чого нам цей Тулуб? Цей пилосос який пилососить відкати з підприємців та бюджетних коштів. Він думає, що злякає нас розміщенням війської техніки. Ці бронетранспортери це нагадування йому насамперед. Тому що якби ми мали за мету викинути його через вікно то ми б це зробили. Ми відкриваємо сезон полювання на Тулуба, - як завжди заповзято висловився Юрій Ботнар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не залишила без уваги захід опозиційних сил і опозиціонерка із серйозним політичним стажем Любов Майборода. Нижче на фото.

-Потрібно робити перевибори до місцевих рад. 75 % населення проголосувало за опозиційні сили, а влада належить провладній більшості. Тому й Тулуб не бажає звітуватися. Але звіт буде, ми його змусимо звітуватися, будемо наполягати на цьому. Потрібно взяти в облогу сесійний зал і вимагати звіту, а також вимагати активної позиції від депутатів які пройшли до місцевих рад від опозиційних сил.

Черкащина прямо якесь дно для відмивання коштів. Купують томографи по 20 млн. коли їх реальна ринкова ціна 6 млн. грн., - виголосила Любов Майборода.

 

 

 

 

 

 

 

Після виступів лідерів опозиційних сил, право на виступ отримали прості черкащани. Особливо запам'яталася бабуся з прапором "Фронту Змін" на фото нижче, яка запропонувала вручити меру міста Сергію Одаричу медаль за знищення електротранспорту в Черкасах. Вона поскаржилася, що не може собі дозволити їздити на маршрутках, а тролейбусів дуже мало.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ми спробували дізнатися мотив перебування на мітингу і простих учасників акції. І поцікавились проти чого вони протестують?

- Проти того, що мої діти і внуки не мають можливості влаштуватися на роботу, нормально заробляти, отримувати стаж та відповідно пенсійне забезпечення. Проти соціальної несправедливості. Звичайній людині неможливо придбати житло, в країні повна і економічна і культурна розруха. Також тут стою за особисте голосування депутатами та доступ до сесій всіх рад простих громадян. Комуністи не виправдали себе за 20 років незалежності і постійно продаються, тому їх більше не підтримую. Підтримую всі опозиційні сили, але найбільше симпатизую "Свободі", - розповів Михайло Юхимович, чоловік пенсійного віку.

- Ми виступаємо проти кнопкодавства, - розповів прихильник УДАРу Олег.

Акція завершилася близько 14.00 сходженням свободівців на БТР. Фото нижче.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо взяти без прикрас, то порівняно з останніми акціями опозиційних сил, дана була більш-менш нормально організована, однак як зазвичай зібрала переважно штабістів, працівників партійних апаратів та вузьке коло прихильників. І для основної маси суспільства стала черговою з опозиційних акцій. І справа не в тому, що людям чужі заклики і вимоги опозиційних сил, а в тому, що переважна більшість громадян уже не вірять ні владі ні опозиції. І сподіваються виключно самі на себе та на своїх близьких. І можливо, що це проблема опозиції, яка не може вийти за рамки своїх різношерстних та різнобічних політичних інтересів, які не завжди збігаються з інтересами простих людей. Тому і в черговому спарингу між владою та опозицією все пройшло за відомим сюжетом мультфільму "Ну постривай".

А випадкові свідки цієї акції з подивом спостерігали за тим що відбувається. Наприклад як ця красуня-білявка на фото нижче.

Останні новини