Користувацький вхід

Прокурори порозумілися з торговцями зброї за "підставою" СБУ

В Черкасах було затримано злочинну групу з трьох військових які мішками продавали боєприпаси, а один з членів підторговував амфетаміном.

З двома членами групи вже порозумілися прокурори та уклали угоди, одного ще судять. В той же час як свідчать ухвали в операції спецслужби не обійшлося без дій які опосередковано свідчать про провокування військових до злочинних дій. 

Мова йде про гучну та блискавичну операцію СБУ яка була проведена у липні 2016 року. Тоді повідомлялося, що затримано трьох військовослужбовців які в загальній кількості спродали більше 11 тис. патронів калібру 5,45 мм, 2 РПГ -26 «Агнель» та 1 РПГ-18 «Муха». Як вдалося встановити за судовими рішеннями затримано було військовослужбовців військової частини А 1744, що дислокується в Черкасах. Зокрема командира пожежної обслуги військової частини (Глушко Р.), старшого пожежного відділення пожежної обслуги частини (Зінченко Є.) та військового-водія цієї ж частини (Ходько В.). 

Перший епізод продажу 1080 патронів був зафіксований СБУ 30 червня, в ньому взяли участь командир пожежної обслуги та старший пожежного відділення. Так командир надав набої старшому обслуги, який збув їх за ціною в 10 тис. грн. та повернув кошти командиру. Після цього командир віддав збувачу 3 тис. грн., решту залишив собі на власні потреби. 

Другий епізод відбувся вже на початку липня, двоє згаданих військових залучили до своїх дій ще й водія. Водій погодився на пропозицію двох інших військових допомогти з продажем зброї за грошову винагороду. На автостоянці по вул. Оборонній поряд з військовою частиною він допоміг перевантажити боєприпаси. Зокрема 9974 патронів калібру 5,45 мм, 2 РПГ-26 «Агнель» та 1 РПГ-18 «Муха». Патрони були в трьох промислових поліетиленових мішках, ще в одному мішку були РПГ. Після завантаження до автівки боєприпаси відвезли в один з гаражів кооперативу «Переможець». Після продажу боєприпасів старшим пожежного відділення, затримано було всіх трьох учасників групи, хоча безпосередній продаж здійснював старший пожежного відділення. За боєприписи по другому епізоду зловмисники хотіли виручити 4500 доларів. 

По статті продаж зброї військовослужбовцям загрожувало покарання від 3 до 7 років позбавлення волі. Першим угоду зі слідством уклав водій-військовослужбовець менше ніж за місяць після затримання. Соснівський суд який затвердив угоду постановив заплатити штраф у розмірі 20 тис. грн. Але і штрафу військовий не заплатив, оскільки звернувся у жотвні 2017 року до суду і був звільнений від покарання за амністією.

Вже у серпні угоду зі слідством уклав командир пожежної обслуги. Згідно угоди покарання для нього було більш суворим – півтора роки дисциплінарного батальйону. 

Судовий розгляд щодо третього учасника групи Зінчено Є. який за даними слідства безпосередньо здійснював продаж боєприпасів триває донині. Примітним є і те, що даний військовослужбовець за даними слідства на початковому етапі розслідування здійснював торгівлю амфетаміном. Як свідчить одна з ухвал, саме «підставна» особа декілька разів купувала у військовослужбовця дози амфетаміну яку згодом «добровільно передавала» працівникам спецслужби. Під час купівлі амфетаміну дана особа отримала від військовослужбовця пропозицію придбати боєприпаси. Згодом дана особа і придбала набої за першим епізодом та передала їх слідчим, а згодом і купила основну партію на якій і було затримано військовослужбовців.
 

Останні новини