Прокуратура "збудилася" на коштовну землю солідних людей в Соснівці

Через майже три роки після передачі в приватну власність коштовної землі в елітній Соснівці прокуратура взялася оскаржувати рішення міської ради.

Днями прес-служба Черкаської місцевої прокуратури повідомила про “принципову позицію” в питанні повернення в комунальну власність земельних ділянок загальною площею 0,4 га в мікрорайоні Соснівка. Орієнтовна вартість ділянок, за даними прокурорів, складає 2 млн. грн., а роздані в приватну власність землі належать до оздоровчого та рекреаційного призначення. Прокурори взялися оскаржувати незаконні рішення Черкаської міської ради до Соснівського суду, в рамках цивільного судочинства.

Мова йде про чотири земельні ділянки по вул. Дахнівській в Соснівці, які міська рада передала в приватну власність ще восени 2016 року. За цей час дві з них вже викупила донька директора ПАТ “Азот” Віталія Склярова, Аліна Склярова — там іде активне будівництво комплексу з автомийки, хімчистки та відстою автомобілів. 

Оскаржуваний земельний масив з чотирьох ділянок по вул. Дахнівська був переданий у приватну власність рішеннями міської ради від 20 вересня 2016 року. При цьому департамент архітектури та містобудування, по всіх чотирьох ділянках, пропонував проекти про відмову. Однак в ході проведення сесії, по всіх ділянках, було прийнято позитивне рішення. Наш аналіз отримувачів коштовних ділянок, вартість яких на той час оцінювалася в щонайменше 5 тис. дол. за сотку, свідчив про підставний характер осіб-отримувачів. Дві ділянки практично відразу після отримання права власності були виставлені на продаж.

У вересні 2018 року, Аліна Склярова викупила ці дві ділянки і вони були об'єднані в одну, під кадастровим номером 7110136700:02:005:0125 площею 0,1999 га з цільовим призначенням - для будівництва житлового будинку. 

В жовтні 2018 року, Аліна Склярова подала заяву на отримання містобудівних умов для забудови ділянки площею 0,1999 га з адресою вул. Дахнівська 24/5. За цією заявою, департамент надає містобудівні умови для будівництва підприємства громадського обслуговування та споруд для тимчасового зберігання транспортних засобів (хімчистка, прачка, навіс для автомобілів).

Згідно з генеральним планом та зонінгом, земельна ділянка передбачалася для реконструкції лікувальних закладів та зелених насаджень. Нині ділянка яка знаходиться у власності громадянки Склярової, обнесена будівельним парканом і на ній ведеться активне будівництво. На двох інших земельних ділянках наразі жодні будівельні роботи не проводяться.

За передачу в приватну власність чотирьох земельних ділянок цього масиву, в згрупованих питання голосували представники наступних фракцій міської ради:

БПП – 4; Батьківщина – 5; ПВД – 4; Свобода – 4; Черкащани – 5; Самопоміч – 1; Укроп – 1; РПЛ – 1. Всього 25 за. (поіменне голосування можна переглянути за цим посиланням)

За даними порталу “Судова влада України” з кінця серпня прокуратура домагається визнання незаконними та скасування рішень міської ради про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам Артему Заболотному, Яні Чернусі. Зазначені громадяни перепродали землю Аліні Скляровій, тому вона теж проходить як відповідач по справі в Соснівському суді. 

Також окремими позовами в Соснівському суді на скасування рішень міськради прокуратура оскаржує передачу землі Євгенії Заболотній (дружина Артема Заболотного) та Артему Ятовичу.

 

 

 

Останні новини