Прокуратура втрутилася у "хлібну" справу

Стосовно «Фонтан-Сіті» — жодних змін у концепції. Забудовник довів свою спроможність втілювати в життя серйозні архітектурні проекти і ставити під сумнів його можливості не варто.

На жаль, роботи тимчасово призупинилися через фінансові труднощі, але переконаний, що справу буде доведено до логічного кінця і Черкаси матимуть і справді найкращу будівлю у своїй сучасній історії, - із інтерв’ю міського голови Черкас Сергія Одарича (листопад 2009 року)

Однак як і більшість грандіозних обіцянок міського голови Черкас сприймаються за принципом - три роки чекаємо, а далі забуваємо. Будівництво ТРЦ «Фонтан-Сіті» було розпочато у 2008 році, однак завершилося лише знищенням площі, фонтану та появою величезного котловану.

Вже будучи відставленим у червні 2013 року Сергій Одарич пропонував викупити котлован у власність міста і відновити сквер та побудувати підземний паркінг. Продаж підземних гаражів мав би окупити будівництво. Переговори вів Одарич з власником «Бізнес-гранту» Андрієм Бородаєм.

- Бородай хотів десь 1,5 млн.євро. Це зависока ціна, воно стільки не коштує. Але переговори треба вести, опускати ціну і буде цілком реально це зробити. Переконаний, цим завершиться. Просто засипати теж дорого, можуть бути просадки. Краще побудувати і зверху розбити сквер, – сказав Одарич.

Вже восени цього року зявилася інформація що котлован хоче забудувати будівельна фірма «Набережний Квартал» - там мав би зявитися житловий комплекс «Резиденція». 

Після тривалих років сліпоти і глухоти по-новому взялася працювати обласна прокуратура яка подала позов до господарського суду про визнання незаконним та скасування рішення Черкаської міської ради про передачу у власність черкаському приватному підприємству земельної ділянки, вартістю понад 1,2 млн грн., - про це інформують в обласній прокуратурі.

Встановлено, що у 2010 році рішенням Черкаської міської ради вказаному підприємству незаконно передано у власність на умовах договору ренти земельну ділянку площею 4970 кв.м., яка знаходиться у м. Черкаси по вул. Гоголя 261, де був розташований центральний сквер міста і фонтан, під незавершене будівництво.

Тепер на цьому місці виритий котлован, що обмежує рух транспорту у центрі міста та створює незручності для громадян.

З метою захисту інтересів держави та повернення землі у комунальну власність прокуратура звернулась з позовом до суду про визнання вказаного рішення незаконним, розірвання договору ренти та державного акта на право власності недійсним. Наразі позов розглядається у суді.

Крім того, прокуратурою міста Черкаси розпочато досудове розслідування за фактом незаконного зняття з балансу комунального підприємства скверу «Театральний» та його складової частини - фонтану, вартістю понад 550 тис грн, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Власником «Бізнес-гранду» є Андрій Бородай який зараз має значний вплив на прийняття рішень антиодаричівським крилом міської ради.

Однозначно важко сказати, чи мотивований такий інтерес прокуратури в рамках боротьби між двома групами впливу – Одарича-Бродського та Радуцького-Бородая-Мирзи чи просто прокуратура втрутилася в дану справу бо запахло великими грошима. Скоріше за все тут пов’язані обидва фактори.