Прокуратура не оскаржила виправдальний вирок екс-депутату облради

Прокуратура Черкаської області не змогла оскаржити виправдальний вирок авторитетному екс-депутату Черкаської обласної ради.

Відтак Олександр Коротков повністю виправданий за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення майна в особливо великих розмірах).

Апеляцію на виправдальний вирок Соснівського суду розглядав Кропивницький апеляційний суд. Однак обидві спроби відкрити апеляційне провадження були невдалими.

Суд не взяв до розгляду апеляційну скаргу прокуратури, по суті, через її недоліки. Серед недоліків, які не були виправлені прокуратурою, суд назвав апеляційну вимогу прокуратури дослідження всіх письмових доказів у справі, а це 22 томи справи. Порядок дослідження доказів був визначений під час розгляду справи в суді першої інстанції. Сторона обвинувачення в апеляційній скарзі не конкретизувала перелік доказів по яких мало б проводитися судове слідство. Відтак апеляційна скарга була повернута прокуратурі, судячи з даних реєстру судових рішень та сайту Судова влада, останньою така ухвала апеляції в касаційній інстанції не оскаржувалася.

Згідно обвинувального акту, Олександр Коротков обвинувачувався в тому, що будучи керівником ДВЗП “Тальне” ДАК “Хліб України”, здійснив незаконне відчуження його майна шляхом виведення цілісного майнового комплексу у приватну власність з державної. При цьому майновий комплекс хлібокомбінату був включений до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.

Без проведення належної оцінки державний майновий комплекс був проданий ТОВ “Кварк” за 6,15 млн. грн. в грудні 2008 року. Потім майновий комплекс було передано акціонерному товариству “Агро Інвест Компані” 60% капіталу якого володіли Олександр Коротков та його дружина.

При цьому, вартість майнового комплексу хлібокомбінату, що знаходиться в місті Тальне по вул. Вокзальна 93, станом на час приватизації, оцінювалася в понад 54 млн. грн.

Загалом справа розслідувалася з 2013 року, а лише в квітні 2017 року прокуратура Черкаської області вручила депутату підозру в заволодінні майном держпідприємства. В серпні 2019 року Олександра Короткова було виправдано в Соснівському суді Черкас.

Відзначимо, що Олександр Коротков двічі обирався депутатом Черкаської обласної ради. В скликанні 2010-2015 років був обраний від Партії регіонів, в скликанні 2015-2020 років обраний від Радикальної партії Олега Ляшка. В жовтні 2019 року склав депутатські повноваження за власним бажанням.

Оновлено

За інформацією сайту Черкаської обласної прокуратури 16 березня 2020 року скеровано до Касаційного кримінального суду Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Кропивницького апеляційного суду від 26 лютого 2020 року, якою апеляційну скаргу було повернуто прокурорам. 

Відзначимо, що сліди касаційного провадження прокуратури в реєстрі судових рішень відсутні. 

Останні новини

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx