Користувацький вхід

Прокуратура упіймала на хабарі невідомого суддю, невідомого суду

Прокуратура Черкаської області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Про це повідомляє прокуратура Черкаської області.

Установлено, що суддя одного із міськрайонних судів області, вимагав та отримав від обвинуваченого неправомірну вигоду у розмірі 3000 доларів США, за застосування до нього покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

Вчора, вказаний факт зафіксовано слідчим прокуратури спільно з працівникам управління СБУ в Черкаській області.

Наразі досудове розслідування триває.

ч. 4 ст. 368 КК України передбачає позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Із повідомлення прес-служби прокуратури важко зрозуміти про кого зокрема йде мова. Як зазвичай і буває у повідомленнях таких відомств, вся інформація подається без конкретних імен і посад. З одного боку така подача інформації зумовлена законодавчими вимогами – презумпція невинуватості, таємниця слідства і так далі. З іншого боку – це дає широкий спектр можливостей для відомства шляхом інформаційного тиску здобувати певні «дивіденти». 

Дуже часто так буває, що громадськість забуває та не контролює повідомлення тої ж прокуратури. В результаті ми отримуємо фактичну здачу інтересів суспільства за певну негласну вигоду. Прикладів такого напівзаробітчанства можна назвати дуже багато. З останніх наприклад діяльність екологічної прокуратури з приводу так званого "еко-містечка" в Дахнівці, чи зміна важчої статті на легшу у покаранні для екс-голови Черкаської райдержадміністрації Івана Полудня

За нашими даними у немилість до прокуратури потрапив один із суддів Уманського міськрайонного суду. Прізвище поки що невідоме. 

Підготував: Олександр Безпрозванний

 

Останні новини