Прокуратура арештом захистила незаконні борди родини БПП

Прокуратура арештом захистила від демонтажу незаконні борди фірми, що належить родині голови обласної організації БПП.

109 рекламних площин які належать ПП "Вересень +" та розміщені по місту Черкаси арештовані в рамках кримінального провадження за клопотанням прокурора через невиконання посадовцями міськради рішення суду, часові рамки виконання якого вже вичерпано. 

27 листопада ухвалою Соснівського суду Черкас за наполяганням прокурора накладено арешт на рекламні площини, оскільки ПП "Вересень +" направляються приписи від міської ради про демонтаж рекламних конструкцій, що свідчить про невиконання рішення суду та загрозу пошкодження, переміщення чи знищення майна належного ПП "Вересень +". На дану ухвалу було подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Черкаської області. 

В листопаді представник ПП звернувся з заявою до поліції як потерпіла сторона і було відкрито провадження за невиконання рішення Вищого адміністративного суду України. 

Зокрема касаційною інстацією в серпні 2014 року департамент архітектури та містобудування міської ради зобов'язано продовжити дію дозволів на розміщення бордів від 24 липня 2013 року терміном на 5 років. В квітні 2017 року виконком міської ради доручив департаменту виконати судове рішення, але воно виконане не було. На сьогодні часові рамки виконання судового рішення вже вичерпано. 

Виконком міської ради приймав рішення про демонтаж незаконних конструкцій у грудні 2013 року, однак воно було оскаржено ПП "Вересень +" в суді. Нині дана справа перебуває на розгляді в касаційній інстанції.

За час судової тяганини яка тягнеться з 2011 року, вдалося досягти демонтажу двох бордів цього суб'єкту господарювання, які він прибрав самостійно під наглядом прокуратури в травні 2014 року. Борди демонтувалися на підставі постанови Київського апеляційного господарського суду від 25 березня 2014 року, тоді прокуратура вступила в судовий процес представляючи інтереси міської ради та домоглася рішення на демонтаж більше сотні бордів через відсутність дозволів на їх розміщення та несплату плати за фактичне їх розміщення.

Напір прокуратури обмежився двома знятими бордами, а вже в лютому 2015 року Київський апеляційний господарський суд скасував досягнення прокурорів. Попереднє рішення було скасовано на підставі рішення касаційної інстанції в судовій боротьбі між підприємством та міською радою, яку зобов'язали продовжити дію договорів. 

Вже в грудні 2015 року на розів вул. Смілянська-Гоголя один з бордів ПП "Вересень +" впав і травмував сім осіб. Було відкрито кримінальне провадження, яке так і не передано до суду, а останні ухвали по справі датуються першим кварталом 2016 року. 

В січні 2018 року виконавчий комітет звернувся з позовом до ПП "Вересень +" в Господарський суд Черкаської області. В позовній заяві просили стягнути з відповідача 3,3 млн. грн. заборгованості за фактичне користування місцями де розміщено рекламні конструкції за час з 1 листопада 2014 року по 1 листопада 2017 року. Однак за клопотанням ПП "Вересень +" розгляд справи по суті фактично заблоковано, оскільки суд зупинив провадження до розгляду адміністративних позовів ПП "Вересень +" до міської ради. Зокрема в тих позовах підприємство намагається скасувати притензію міської ради за якою нараховано 3,3 млн. грн. боргу. На стадії апеляційного розгляду вимоги приватника про визнання протиправним боргових нарахувань не було задоволено в листопаді цього року.

Директором ПП "Вересень +" значиться голова Черкаської обласної організації БПП Сергій Кудактін, а власницею є його дружина Юлія Кудактіна.

Останні новини