Продати повітря за 35 тис. дол. і не відповідати

Майже сім років тому черкащанин заплатив за придбання омріяного житла більше 35 тис. доларів, однак до цього часу не отримав, ані квартири, ані коштів, а спритні ділки не понесли жодної відповідальності. 

Довірливість помножена на бажання придбати житло зіграли злий жарт з громадянином Ігорем Кіреєвим. В результаті за юридично нікчемним договором не завіреним нотаріусом він сплатив у загальній сумі 35500 доларів фактично за те, що йому лише показали квартиру в новобудові за адресою вул. Сержанта Жужоми 7, кв. 2.

За словами постраждалого, у серпні 2009 він побачив оголошення про продаж квартир у новобудові по вул. Сержанта Жужоми 7. Після кількох зустрічей з ріелтором та вдаваними власниками квартир у цій новобудові – громадянами Заболотнім С.В. та Бардаковим П.Ю., обравши квартиру передав кошти та підписав договір.

Ось за цим договором чоловік позбувся 35,5 тис. доларів. 

- Подивившись квартири ми з дружино обрали двокімнатну квартиру під №2. 22 вересня я передав ріелтору у присутності Заболотнього С.В. та Бардакова П.Ю. 30 тис. доларів та підписав договір складений від руки з директором ТОВ «Компанія Еверест» Заболотнім С.В., який він засвідчив печаткою та виписав касовий ордер на отримані кошти у сумі 255 тис. грн., згідно тодішнього курсу. Загальна ж вартість квартири була визначена у 34600 доларів. Бардаков П.Ю повідомив, що тепер треба почекати місяць для оформлення документів. Через місяць Бардаков П.Ю. повідомив, що потрібно додати суму в 4600 доларів, я зустрічався з ним і передавав кошти, про що є розписки. Останні кошти у розмірі 900 доларів я передав вже весною 2010 року нібито на оформлення документів, - розповідає постраждалий Ігор Кіреєв.

На фото прибутковий касовий ордер на перший транш у 30 тис. дол. 

До цього часу громадянин Кіреєв не отримав ані квартири ані відданих коштів, лише майже сім років отримуючи обіцянки від нерадивих продавців. Одного разу навіть стався кумедний випадок, зустрівшись з Заболотнім та Бардаковим ті йому запропонували віддати частину коштів у розмірі тисячі гривень.

Фото з протоколу допиту постраждалого громадянина Кіреєва за розслідуванням кримінального провадження передбаченого ч. 3 ст. 190 ККУ (шахрайство вчинене у великих розмірах).

Численні звернення до правоохоронних органів з 2010 року не давали результату, правоохоронці вперто не бачили підстав для відкриття кримінальної справи. І лише у червні 2013 року справу було порушено по факту.

- Тривалий час ніхто і чути не хотів про відкриття справи, мені просто надавали відписку, що це цивільно-правові відносини. Зараз хоча і відкрито кримінальну справу, але розслідування фактично не проводиться, підозру нікому не винесено, - розповідає постраждалий.

Однак навіть попри відкриття кримінальної справи та постійну зміну слідчих за кілька років не винесено навіть підозру. Як слідує з відповіді на наш запит до обласного управління національної поліції – справа розслідується по факту шахрайських дій, однак за час розслідування нікому не винесено підозру. При цьому фігуранти продажу повітря спокійно здійснюють свою бізнесову діяльність в Черкасах та ні від кого не ховаються. 

Самої ж «Компанії Еверест» вже давно (з 2012 року) не існує, як йдеться в ухвалі Соснівського суду, який надав право слідчому на виїмку документів стосовно "Компанії Еверест" 17 серпня цього року з матеріалів справи про банкрутство. Ухвалу про ліквідацію юридичної особи та банкрутство було прийнято 13 березня 2012 року.

Журналісту нашого видання вдалося поспілкуватися з організаторами нехитрої афери екс-заступником та екс-директором ТОВ «Компанія Еверест» - Бардаковим Петром Юрійовичем та Заболотнім Сергієм Валентиновичем. Так екс-заступник киває на директора, мовляв всі кошти в кінцевому рахунку передавалися йому та й договір підписував саме він. В свою чергу екс-директор відмовився надавати коментарі оскільки «той випадок був давно». Докладніше можна почути спілкування на аудіо записі.

Насамкінець відзначимо, що отримати відшкодування завданих збитків можливо в рамках заявлення вимог про матеріальне та моральне відшкодування коли результати розслідування кримінального провадження буде передано до суду. Однак, як ми вже зазначали, згадуваним особам за кілька років навіть не оголошено підозру.

Відзначимо, що батьком одного з учасника афери Бардакова П.Ю., є колишній високопоставлений працівник обласного управління поліції – Бардаков Юрій Васильович. Він звільнений з органів внутрішніх справ у 2005 році та займається адвокатською практикою.

Фото відповіді на наш запит до обласного управління нацоінальної поліції стосовно розслідування даної справи - за декілька років не винесено навіть підозру. 

Можливо саме в цій підставі лежить основа безвідповідальності та затягування слідства, стверджувати не будемо, але факт залишається фактом – діяння з відвертими ознаками шахрайства належним чином не розслідується та не передається до суду.

Останні новини