Про що мовчать «голос Ющенка» нардеп Ірина Геращенко, та «історик КПРС» Микола Томенко?

Прикро коли політики чомусь вважають, що у простих людей коротка пам’ять. І що можна спочатку пороздавати купу обіцянок, не виконати їх. А потім робити чесні-чесні очі та гнівний вираз обличчя, і звинувачувати в цьому геть інших людей. Отакий принцип роботи сповідують наші земляки-опозиціонери в Верховній Раді. Зокрема, народний депутат Ірина Геращенко (або - «голос Ющенка», як її пам’ятають, коли вона працювала прес-секретарем Віктора Андрійовича в часи його президентства), та «діджей» Майдану Микола Томенко .

Хоча, про які там спогади від Майдану 2004 року йде мова? Це слово асоціюється швидше з танцювальним проектом Майdan’s. А не з гірким післясмаком несправджених надій та сподівань президентства Віктора Ющенка, що залишилися в черкащан.

На початку останнього тижня жовтня, черкаські та всеукраїнські сайти одночасно вибухнули сенсацією: «Губернатор Черкащини знищив 200-літню пам'ятку у Моринцях напередодні річниці Кобзаря!» Хто ж спровокував такий гвалт у всесвітній павутині? 

Влада, готуючись до 200-ліття Шевченка, затіяла ремонт хати чумака в Моринцях. І підійшла до цього процесу напрочуд капітально, як на деяких оглядачів. Хату чумака розібрали по шматочках, щоб спершу залити під неї фундамент, а потім заново скласти все докупи - дощечку до дощечки. Наче конструктор «Лего»! От ні щоб піти шляхом попередників - трошки побілити, посипати зверху соломкою та потім гордо заявити – «ми вгепали в реконструкцію ...надцять мільйонів гривень»!

Вже хто-хто, а соратники Віктора Андрійовича показали вищий пілотаж у у вмінні «дерибанити» кошти, спекулюючи високими прагненнями «відродити історичну спадщину». Чого варта сумнозвісна програма «Золота підкова Черкащини»! Сотні мільйонів гривень пішли з вітром, залишивши наступникам недороблені об’єкти та томи кримінальних справ. В 2010 році правоохоронні органи взялися відслідковувати – на що ж пішли 283 мільйони гривень, передбачені на «Золоту підкову Черкащини» в 2006-2009 роках. Картина виявилася невтішною: як показала перевірка, вартість майже всіх робіт по цій програмі була завищеною. Зокрема, вартість робіт по спорудженню резиденції Богдана Хмельницького в Чигиринському районі була завищена на 2 мільйони гривень. Так само на 2 мільйони гривень була завищена вартість робіт по ремонту Центральної районної лікарні у Червоній Слободі. Загалом порушено 14 кримінальних справ стосовно використання бюджетних коштів на фінансування «Золотої підкови Черкащини».

Чомусь промовчала «голос Ющенка» про затіяний у ті часи ремонт садиби-музею Вячеслава Чорновола, що коштував державі кругленьку суму грошей. І ані словом не обмовилася, що будівельники Катеринопільського СП "Агрошляхбуд" тоді повністю демонтували стару хату, залишивши лише піч, і вже потім звели абсолютно новий будиночок! Чому ж тоді не виникало приводів верещати про «знищення історичної пам’ятки»?

Наступні «перли»  ще одного відомого «патріота» Миколи Томенка, це взагалі тема окремого аналізу. «Знищено 200-літню АВТЕНТИЧНУ хату заможного чумака. Ту хату пам’ятав ще Тарас. Дерев’яна оселя витримала сотні років, її пам’ятають десятки поколінь, але хата не витримала перед планами головного регіонала Черкаської області, Героя (!) України Сергія Тулуба»... Кращого підтвердження «дрімучості» та некомпетентності опозиціонерів годі й шукати! Адже людині, яка знає історію бодай трохи глибше за шкільну програму, відомо: хата у центрі села Моринці, яку називають «хатою чумака», належить до пам’яток другої пол. ХІХ ст. Тому говорити про якийсь кармічний зв’язок спорудженої в 50-х роках ХІХ століття «хати чумака» із босоногим дитинством Тараса Шевченка – як мінімум, перекручування історичних фактів. Подібне фантазерство абсолютно не пасує опозиціонерам у вишиванках, які зараховують себе до вишуканих патріотів та істориків.

Але ж, давайте розберемося - який з Миколи Томенка історик? Ще в 2006 році сплив назовні той факт, що за фахом згаданий добродій – «викладач історії КПРС»! Михайло Койфман, який працював фоторедактором навесні 2005 року на сайті "Обозреватель", де було розміщено фотографію диплому Миколи Томенка, заявив, що його попросили внести за допомогою "фотошопу" деякі корективи в університетський диплом Томенка.

- У тому місці, де зазначено спеціальність, в "оригіналі" було зазначено як "історія КПРС". Мене попросили забрати 4 букви КПРС, - повідомив Койфман і додав, що через його відмову цю роботу довелося зробити іншому співробітнику сайта.

Тобто, Микола Томенко - типовий приклад пристосуванця-кон’юнктурника: за радянських часів отримав диплом про вищу освіту за складання історії Комуністичної партії Радянського Союзу та суспільствознавства, а коли Україна стала незалежною, «перекваліфікувався» на великого патріота та українознавця. Який піп – така й парафія.

Що ж тут додати? Ірині Геращенко, як випускнику Інституту журналістики, варто було б перевіряти факти перед тим, як поширювати. Це є аксіомою для журналіста (яким свого часу працювала Ірина Геращенко), але чомусь не стає нормою хорошого тону для проєвропейського політика (яким «ударівка» себе подає громадській думці). А ми ще дивуємося, чому соціологічні дослідження фіксують, що натепер Верховна Рада як інститут представницької демократії має найменший показник довіри в суспільстві...

Останні новини