Примус до опозиційності: лідери черкаської опозиції запевнили, що змусять працювати депутатів місцевих рад

Вчора на спільній прес-конференції лідери опозиційних сил Черкащини вкотре запевнили журналістів та громадськість, що змусять активно працювати своїх депутатів місцевих рад. Нагадаємо читачам, що вже неодноразово в громадському обговоренні піднімалося питання щодо неефективних дій депутатського корпусу від опозиційних сил в місцевих радах різних рівнів. І це м'яко кажучи. Бо рівень неефективності визначався від просто пасивної позиції до прямої чи опосередкованої співпраці з владою.

На питання як же все-таки буде здійснюватися примус до опозиційності, учасники відповіли по-різному.

- Щодо роботи депутатів то тут варто зазначити що працюють одні і ті ж самі. Будемо критично відноситись до самих себе і змушувати депутатів до активної опозиційної діяльності. Зокрема проводимо і будемо проводити аналіз діяльності депутатів на основі річних, квартальних звітів про їх роботу. Аналізувати голосування  та присутність на сесіях, - розповіла Наталія Старікова.

- Коли наші колеги мали мужність іти від опозиційних сил, вони брали на себе певні політичні зобов’язання. Ми поки що не маємо права їх відкликати. Але це питання є актуальним. Оскільки це процедурно-правове питання і не врегульоване законодавством. Дуже багато питань до діяльності депутатів місцевих рад від опозиційних фракцій, особливо післі останніх виборів, - відзначив Леонід  Даценко.

- Партнерів не можемо публічно критикувати проте ми внутрішньо закликаємо щодо впливу на депутатів місцевих рад та більш ретельного добору кандидатів, - додав лідер ВО "Свобода" Юрій Ботнар.

Нам же пересічним виборцям залишається сподіватися, що лідери опозиційних сил знайдуть необхідні слова та механізми якими все-таки змусять працювати власних депутатів на користь черкащан.