Прикордонний центр «Оршанець»: навчання за стандартами...

Тільки на одному з поверхів одного з корпусів Навчального центру Державної прикордонної служби, що у селищі Оршанець поблизу Черкас, найсучаснішої апаратури – на 10 мільйонів гривень. Тут переконані: навчати майбутніх прикордонників потрібно на найкращому обладнанні, причому – все справжнє, ніяких муляжів чи моделей!

– У нашому центрі одночасно можуть проходити навчання тисяча майбутніх фахівців охорони державного кордону, – розповів 31 травня журналістам–учасникам прес-туру до Оршанця помічник начальника центру з міжнародно-представницької роботи підполковник Олександр Гаркуша. – Через Оршанець проходить мало не кожний, хто йде служити в Державну прикордонну службу України.

За шість місяців навчання курсанти, а серед них п’ята частина – дівчата, вивчають основні прикордонні дисципліни, опановують гуманітарну, психологічну та фізичну підготовку, необхідні ази іноземних мов. Майбутні прикордонники з першого дня навчання отримують заробітну плату, мешкають у гуртожитку готельного типу, мають час і для навчання, і для відпочинку.

Під час прес-туру до Оршанця черкаським журналістам продемонстрували навчальні кімнати з різних дисциплін. Класи обладнані інтерактивними дошками, подібними до екранів комп’ютерів-планшетів, на яких пишуть і креслять не крейдою, а спеціальним стилусом. Курсанти надягають спеціальні окуляри – і зображене на дошці виникає в повітрі перед нею в тримірному вигляді. На навчальних робочих місцях – сотні справжніх приладів, які використовують у своїй практиці найсучасніші прикордонні служби світу. За допомогою цих приладів визначають справжність документів, перевіряють речі подорожуючих на наявність радіоактивних матеріалів тощо.

У навчальному центрі обладнаний справжній контрольно-пропускний пункт, в якому курсанти навчаються прикордонній роботі. Оскільки прикордонна служба належить до числа правоохоронних органів, майбутні фахівці освоюють мобільні комплекси, які дозволяють відслідковувати та фіксувати дії порушників кордону, щоб потім ці матеріали використати в суді. Викладачі центру є позаштатними лекторами впливових міжнародних організацій, в тому числі МАГАТЕ.

У селищі Оршанець, що примикає до навчального центру, живе близько двох сотень сімей офіцерів та викладачів. Усі вони мають стабільну зарплату, зайнятість і з упевненістю дивляться в майбутнє. Дитячий садочок та школа, що діють в Оршанці, переповнені дітьми.

Журналістам також продемонстрували бібліотеку та музей Державної прикордонної служби, обладнаний, як і все тут, за останнім словом комп’ютерної техніки, бібліотечної та музейної справи. Музей багатий експонатами, значну частину якої становлять знахідки з місць боїв Другої світової війни.

Наостанок фахівці навчального центру провели для журналістів вогневий урок. Майстри пера мали можливість постріляти зі справжніх бойових пістолетів, автоматів, кулемета та гранатомета.

 

Максим СТЕПАНОВ

Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації

Останні новини