Прихильник Вільних Демократів намагався перешкодити діяльності руху Проти Політики Кидалова

 

Ми вже повідомляли, що в Черкасах стартувала просвітницька інформаційна кампанія громадського руху «Проти Політики Кидалова». Метою діяльності руху є інформування активістів та працівників штабів політичних сил та кандидатів з метою уникнення їх обману під час роботи у виборчих штабах. Перелік елементарних порад дасть змогу найбіднішим які у більшості і підпрацьовують на виборах отримати обіцяні в штабах кошти за роботу.

Вже декілька днів активісти руху поширюють містом інформаційні плакати з інформацією від кого найбільше можна очікувати кидалова на гроші та простими порадами як цього уникнути.

З першого ж дня інформаційної кампанії активісти відчули адміністративний тиск, про це ми вже повідомляли.

Вчора ж виникла ситуація, яка показала нетерпимість прихильників однієї з партій до громадського руху. Невідомий прихильник, як він представився Партії Вільних демократів намагався завадити розклеюванню інформаційних листівок і навіть погрожував забрати листівки у волонтера руху. Мотивував він таку свою поведінку тим, що на плакаті використовується одне з гасел Партії Вільних демократів – «Ми змусимо цих ублюдків бути чесними». Відео невідомого прихильника. 

Активісти викликали міліцію, прихильник ПВД в свою чергу викликав представників громадянської мережі Опора.

Дана листівка викликала нетерпимість. Фото. 

Як пояснив лідер руху «Проти Політики Кидалова» Олександр Безпрозванний, волонтери руху здійснювали свою діяльність на законних підставах.

- Мені зателефонував наш волонтер і повідомив, що невідомий чоловік, який представився як прихильник Вільних Демократів, погрожує забрати листіки і забороняє їх клеїти у відповідно відведених для цього інформаційних стендах у дворах. Я тут же викликав міліцію і сам виїхав на місце події – це за адресою вул. 30-ччя Перемоги 12. Хочу відзначити, що працівники міліції прибули надзвичайно оперативно. При прибутті працівників міліції, поведінка прихильника Вільних Демократів змінилася і він вже говорив, що хотів встановити наскільки правомірним є використання гасла партії на плакатах. У присутності міліції я пояснив, що ми діємо відповідно до закону України про інформацію, який гарантує кожному громадянину вільно збирати та поширювати інформацію. Після дачі пояснень працівникам міліції, активіст Вільних демократів заспокоївя, а ми продовжили свою громадську роботу. Дану ситуацію також зафіксували представники Опори, - розповів Олександр Безпрозванний.

Також лідер руху пояснив, що волонтери руху і сам рух діє відкрито і публічно з дотриманнях всіх вимог авторського права.

- Ми ні від кого не ховаємося. Ми клеїмо свої листів не ночами, а вдень. На них є вихідні дані, номера телефонів, тираж, відповідальний за друк. Тому нам нічого боятися. В той же час ми дотримуємося авторського права – якщо – це гасло Партії Вільних Демократів то ми на листівці і зазначили, що воно їм належить. В листівці немає жодного слова неправди, вся інформація взята із відкритих джерел, ЗМІ, що і відзначено на листівці. Я розумію, що люди по-різному можуть сприймати її зміст в силу своїх поглядів, чи вподобань. Однак ми і не претендуємо на навязування своєї думки – ми лише інформуємо громадськість в рамках суспільно важливого проекту. І кожен має право на свою думку, але ніхто не може перешкоджати реалізації законних прав громадян, в тому числі і на поширення інформації, - зазначив Олександр Безпрозванний.