Представниця Управління культури ОДА ігнорувала суд у справі знищених курганів

Представниця Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА отримала штраф за ігнорування судових засідань.

Про це йдеться в ухвалі Черкаського райсуду. 

Обвинувальний акт стосовно власника ФГ “Калінчук” слухається в Черкаському районному суді. Підсудному інкримінується ст. 298 ККУ (знищення об'єктів культурної спадщини). 

Представниця потерпілої сторони не з'являлася на судові засідання які призначалися в квітні-червні цього року, хоча викликалася у судові засідання належним чином. Потерпіла сторона не подавала до суду документів, які б підтверджували поважність причин неявки чи про розгляд справи без її участі. Відтак суд наклав грошове стягнення у розмірі 2270 грн. 

Відзначимо, що мова йде про знищення 15 курганів шляхом розорювання, в адмінмежах села Вергуни, Черкаського району. В 2017 році висновком Черкаської ОДА встановлено, що вказані кургани є пам'ятками археології місцевого значення - “Лесеві могили” і відносяться до поховальних споруд епохи бронзи. 

За даними слідства, на підсудного фермера були покладені обов'язки щодо вимежування курганів з площі ділянки яка обробляється та укладення охоронного договору. 

Обвинуваченим були проігноровані покладені на нього обов'язки щодо захисту курганів. Натомість протягом 2018-2019 років за допомогою сільськогосподарської техніки здійснив їх знищення шляхом розорювання та посіву с/г рослин.
 

Останні новини