Працівники навчально-виховних закладів Черкас, департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради неналежним чином виконують свої професійні обов’язки!

Працівники навчально-виховних закладів Черкас, департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради неналежним чином виконують свої професійні обов’язки.

Такий висновок зробили працівники прокуратури міста, проаналізувавши стан додержання вимог законодавства щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх та негативних проявів в молодіжному середовищі.

Як результат, на території міста впродовж нинішнього року погіршилася криміногенна ситуація у молодіжному середовищі.

– В 2013 році неповнолітніми скоєно 20 злочинів проти 18 за аналогічний період минулого року. На злочинний шлях стали 35 неповнолітніх. З них 15 дітей є учнями загальноосвітніх навчальних закладів. Крім того, під час рейдів «Останній дзвоник» та «Випускний», організованих прокуратурою міста, виявлено 11 неповнолітніх, які вживали алкогольні напої, – зазначає прокурор міста Черкаси Олександр Маслюк.

Ще одним наслідком неналежної роботи освітян міста є травматизм серед вихованців навчально-виховних закладів міста. Так, протягом 2013 року зареєстровано 80 нещасних випадків, які сталися з учнями під час навчально-виховного процесу. Виявлено також, що адміністрації закладів освіти не завжди інформують про ці випадки департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, що суперечить установленому порядку.

Усе це свідчить про недостатню роботу адміністрацій закладів освіти над попередженням травматизму, створенням оптимальних умов навчання і виховання, а також про послаблений контроль з боку уповноважених осіб департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, що призводить до порушення прав дітей.

Для усунення виявлених порушень прокурор міста поінформував виконувача обов’язків міського голови, а на адресу начальника департаменту освіти та гуманітарної політики вніс подання. Усі ці питання найближчим часом розглядатимуться на міжвідомчій нараді.

Останні новини