ПП "Надія" відмовляється укласти договір на охорону історичної будівлі

Черкаська окружна прокуратура через суд намагатиметься зобов'язати ПП "Надія" укласти охоронний договір на об'єкт культурної спадщини по вул. Б. Вишневецького, 2 в Черкасах.

Про це з посиланням на прокуратуру повідомляє 18000.

Мова про про об'єкт культурної спадщини "Житловий будинок пристава Табачнікова", що перебуває у власності будівельної компанії. 

Предметом позову є зобов’язання власника укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини. Відповідний договір має бути укладений внаслідок внесення будівлі до реєстру пам’яток місцевого значення. Водночас власники будівлі відмовляються вчиняти такі дії, хоча згідно з законом зобов’язані це зробити. 

Відповідно до порядку укладення охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини саме власник об’єкту зобов’язаний протягом місяця з моменту набуття у власність пам’ятки укласти угоду, що визначає порядок його експлуатації.

Замість укладання договору представники ПП “Надія” почали демонтаж конструкції будівлі, заявляючи про те, що вони нібито змінюють вікна. Водночас жодного погодження на відповідні роботи вони не отримували, що підтвердили представники управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. 

Нагадаємо, між двома турами виборів мера в Черкасах, восени минулого року, посадовці міськради видали містобудівні умови на будівництво висотного житлового будинку в цьому місці.  

Останні новини