Пожежа в Драмтеатрі: В пошуках крайнього відсторонили директора

Директора Черкаського обласного музично-драматичного театру Володимира Осипова відсторонено від виконання обов’язків керівника. 

Відповідний наказ за підписом т.в.о. управління культури Черкаської ОДА Миколи Сухового, театрали отримали 8 вересня. Як пояснює прес-служба Черкаської ОДА відсторонення від посади – це реакція на надзвичайну ситуацію в закладі. На такій причині наголосив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль під час зустрічі з представниками театрального колективу. За його словами, директора театру відсторонили від виконання обов’язків поки триває робота слідчої групи.

Самі ж театрали вчора зібралися колективом та звернулися до губернатора Юрія Ткаченка з проханням не відсторонювати директора театру Володимира Осипова від займаної посади.

Як розповів директор театру Володимир Осипов у наказі йдеться про те, що внаслідок невиконання вимог протоколу засідання оперативного штабу області для координації роботи з безпеки громадян по захисту об’єктів інфраструктури області від 5.05 у театрі сталася пожежа. Далі у наказі йдеться, що з цих причин на час проведення розслідування виникнення пожежі Володимира Осипова потрібно відсторонити від виконання обов’язків директора.

– Для мене цей наказ дивний. Засідання штабу було 5 травня, мені тоді навіть не дали оголосити звіт про технічне обстеження театру. А для виконання вимог штабу потрібно було фінансування, якого тоді не було, – прокоментував наказ керівник театру.

Актори вважають наказ чиєюсь грою, адже відсторонювати Осипова при необхідності потрібно було б наступного дня після пожежі, а не зараз. Вони додають, що такого ганебного випадку як нині, у них не було у жодному театральному сезоні та підозрюють, що наказ про відсторонення – це результат підкилимних ігор художнього керівника театру Сергія Проскурні, звільнення якого вимагала більшість колективу. 

Допоки слідчо-оперативна група не встановить основні причини пожежі в театрі та не назве всіх її винуватців, Володимир Осипов не буде виконувати обов’язки директора закладу. У свою чергу обласна влада ініціюватиме пришвидшення цієї перевірки. Віталій Коваль сподівається, що вона має завершитися через 1-2 тижні. Після чого, можна буде зробити висновки про міру відповідальності керівництва театру стосовного того, що сталося, - інформує прес-служба ОДА.

− Нагадаю, що за місяць до надзвичайної події Володимира Осипова, як і інших керівників обласних закладів культури, заслуховували на засіданні регіонального штабу і йому були зроблені відповідні доручення. Факт пожежі свідчить про ігнорування рекомендацій зі штабу, − зазначив Віталій Володимирович. У період проведення перевірки виконувати обов’язки директора закладу буде його заступник Євген Сілін. 

Відзначимо, що пожежа в Драмтеатрі сталася 1 липня, а відсторонювати директора надумали лише зараз. В той же час за більше ніж два місяці компетентні органи так і не змогли публічно назвати винуватців пожежі та її причини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕКСПЕРТНІ ВИСНОВКИ ЩОДО ПОЖЕЖІ В ДРАМТЕАТРІ (ЕКСКЛЮЗИВ)

Ми публікували закриті для громадськості висновки експертизи ДСНС у Черкаській області по факту пожежі в театрі – наведені в них дані вказують об’єктивні характеристики за якими найімовірнішою причиною пожежі був підпал.

За матеріалом видання Про все
 

Останні новини