Повітря Черкас забруднено формальдегідом

Безвітряна, ясна та сонячна погода сприяла зростанню концентрацій формальдегіду в атмосфері міста Черкаси. За даними лабораторії нашого гідрометеоцентру вперше за останні 5 років було зафіксовано перевищення максимально допустимої норми (ГДК) по формальдегіду.

У Дніпровському мікрорайоні 29 серпня 2018 року рівень забруднення досяг 1,3 ГДК. Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Як відомо, вміст формальдегіду у повітрі регулюється як природними процесами (лісові пожежі, виділення рослинами і тваринами), так і антропогенною діяльністю (викиди теплових електростанцій, промислових підприємств, викидами автомобілів), а також процесами фотохімічного окислення.

Навіть незначні концентрації формальдегіду у повітрі призводить до значного подразнення слизової оболонки очей, носової порожнини, горла.

До кінця тижня утримається маловітряна та спекотна погода. Такі метеоумови сприятимуть накопиченню у приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Останні новини