Поточний тиждень буде спекотним

Початок липня на Черкащині характеризувався стабільно теплою, в окремі дні спекотною погодою. В рейтингу найтепліших, за останні 75 років спостережень, перша десятиденка липня зайняла 4 місце.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Гігантський антициклон, який майже 7 днів панує над Україно, зокрема Черкащиною, встановився по всій товщі тропосфери і навіть простежується в нижній стратосфері на висоті 10-12 км. Це обширне баричне утворення перекрило шляхи вітрам та заблокував західні процеси, з яким пов’язані атлантичні циклони, а значить і дощі. Така синоптична ситуація збережеться щонайменше ще тиждень.

Таким чином, час існування блокуючого антициклону затягнеться до 14 днів, що буває дуже рідко. Зазвичай, термін існування антициклону близько 5 діб.

За прогнозом синоптиків, на поточному тижні антициклон продовжить «мучити» Черкащину спекою, вночі не нижче 16-21°, а вдень розпечене сонце розігріє повітря до 30-33º, в окремі дні 35-36º. Лише сьогодні та у вівторок зона нестійкості зумовить грозові дощі, які принесуть короткочасне полегшення.

За довгостроковими прогнозами, на послаблення спеки можна розраховувати після 21 липня, коли зросте ймовірність дощів.

Останні новини