Потенційний спецкор "Лайфньюз" в Черкасах лизиблюство 10-річної давнини назвав перемогою

Відомий на Черкащині громадсько-політичний діяч часів розвинутого Тулубізму, скандально-відомий Вадим Береза дав свою ретроспективну оцінку першого і єдиного успішного голодування студентів, яке завершилося відставкою ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького Кузьмінського А.І. у березні 2005 року. 

Ще з студентської лави Вадим Олесійович активно працював з адміністрацією вишу на чолі з Кузьмінським А.І. та розбудовував ідеали Партії Регіонів. Згодом зробив карколомну кар’єру за режиму Сергія Тулуба на Черкащині.

Нагадаємо, що з 24 лютого по 2 березня 2005 року в стінах Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбулося голодування студентів які вимагали відставки ректора та ректорату через системні утиски та адміністративний тиск з боку адміністрації вишу на чолі з ректором під час виборчої президентської кампанії 2004 року. Тоді коли нова так звана «помаранчева» влада яка прийшла, не змогла покарати за протиправні дії адміністрацію вишу за справедливість взялися боротися студенти. Які в результаті 7-нного голодування досягли часткової перемоги – ректор Кузьмінський А.І. пішов у відставку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НАШ РЕТРОСПЕКТИВНИЙ МАТЕРІАЛ ПРО ПОДІЇ 10-РІЧНОЇ ДАВНИНИ ЯКИЙ МИ РОБИЛИ ЩЕ ДВА РОКИ ТОМУ

Серед студентів які виступили на боці ректора і організували за кілька днів своє «голодування» у відповідь був і Вадим Береза. Тоді купка студентів на чолі з Вадимом Березою (що тоді очолював кишенькову студентську раду – ред.) та кількома членами студради і зацікавленими особами – це деякі старости, онук ректора та інші які адміністративно залежали від керівництва зробили «квазіголодування». Сьогодні ж ті події Вадим Береза називає «їх перемогою». Його пост у Фейсбуці можна записати до яскравих прикладів викривлення інформації в стилі російського телеканалу «Лайфньюз».

- Десять років тому, В ЧНУ відбулись події, які сколихнули Черкащину. Відбулось голодування студентів проти свавілля нової влади під назвою "Пора навчатися"!!! Студенти заявили, що не будуть визнавати "бєспрєдєда" нової "помаранчевої" влади!! Це було два десятка осіб, що висловили позицію більшості студентства і викладачів ВНЗ, які долучилися до акції і морально підтримували спротив "Пора навчатися"!!!! Хоча, до сих пір і кажуть, що нас ніхто не підтримував, але я памятаю мітинг і вщент заповнений хол першого корпусу!!! Це при тому, що не всі вмістились, хто захотів прийти!!!!!!!! Це були 7 днів і 6 ночей важкого голодування, - гордовито пише Вадим Береза. 

На фото на захист ректора стали Вадим Береза та онук Кузьмінського А.І. (на фото позначені червоним)

Псевдоголодувальники за Кузьмінського А.І. 

Організований адміністрацією вишу на підтримку Кузьмінського А.І. мітинг. 

Як ми вже зазначали «голодування» на противагу студенти Берези почали за кілька днів після початку справжнього голодування студентів, тому мови про 7 днів і 6 ночей не може йти – це відверта брехня. Більше того щодо «квазіголодування» було дуже багато сумнівів – «голодувальники» Берези-Кузьмінського «голодували» пючи соки та кефір навіть не ховаючись. Це було просто піар-акція у відповідь яка відверто провалилася. Сьогодні Вадим Береза розповідає про «кровожерливу помаранчеву владу», хоча тоді і Кузьмінський і Береза виходили з гаслами «Ющенко – так, Кузьмінський - так». Простіше кажучи відбулося банальне перефарбування під нову владу.

Найвищим рівнем блюзнірства і неправди виглядає те, що лизиблюство яке студенти Вадима Берези організували на підтримку тодішньої адміністрації вишу під назвою «голодування» учень Тулуба називає перемогою.

- Але ми вистояли, незважаючи на тиск влади і деяких викладачів!! Ми вистояли і я горжусь кожним, хто був зі мною у ті, нелегкі часи!!!! Ми молодці!! Це була перша і остання акція такого масштабу в Україні!! Ми довели, що зі студентством треба рахуватися!!! Опоненти, навпроти, що голодували проти ректора, і яких підтримувала помаранчева влада, "кормила і поїла їх", почували себе чудово і "на веселе", але той хай буде на їхній совісті. Вночі, напевно, з табору опонентів підкинули ртуть, і нас вимушено всіх евакуювали з корпусу. Так помаранчеві "голодувальники" припинили акцію. Цю сторінку історії університету подають однобоко, вказуючи лише на помаранчевих героїв, а про нас, 20 осіб, які своїм здоровям відстоювали правду, просто не пишуть і не згадують . Коли опоненти по-ночам набивали шлунки, то у нас чи не щодня були голодні обмороки. Хочеться, щоб у цій історії була правда, а не вигідна однобока позиція, - з поривом до правди пише Вадим Береза. 

Насправді ж навіть після того як в холі будівлі головного корпусу невідомі які доречі так і не встановлені міліцією підкинули ртуть і було здійснено евакуацію студентів, студенти що виступили проти свавілля адміністрації на чолі з ректором не були евакуйовані. Справжні голодуючі перемістилися в одну з аудиторій де і дочекалися відставки ректора.

Тому Вадим Береза з огляду на форму викривлення ним подій десятирічної давнини цілком міг би стати регіональним кореспондентом «Лайфньюз». Його закиди щодо однобокого висвітлення тих подій не витримують жодної критики і розраховані на відверто недалеких людей. Головне все ж залишається в тому, що це навіть добре, що такі недолугі оцінки дає саме учень Тулуба, оскільки його оцінки не мають жодного суспільного авторитету. 

Після таких оцінок в тому політико-соціальному тераріумі в якому він перебував і був його частиною на подібну б брехню його колеги могли застосувати і методи фізичного виховання. 

Студенти ж які насправді голодували по своїй волі у боротьбі за справедливість і здобули перемогу зібралися з цієї нагоди на круглий стіл, на який доречі міг прийти і Вадим Береза і висловити свою позицію. Захід був публічний та широко анонсувався, але учень Тулуба-Кузьмінського прийняв для себе рішення брехати дистанційно.

Про круглий стіл студентів які робили революцію 2004 та студентів євромайданівців 2014 року читайте згодом у розгорнутому матеріалі. 

Останні новини