Постраждалим від отруєння млинцями в "Делікаті" суд відмовив у відшкодуванні

Постраждалим від отруєння млинцями придбаними в супермаркеті “Делікат +”, суд відмовив у відшкодуванні майнової та моральної шкоди через відсутність фіскального чеку.

Про це йдеться в постанові Черкаського апеляційного суду. 

Апеляція підтвердила рішення Соснівського суду про відмову у задоволенні позовних вимог однієї із сімей постраждалих. Суди обох інстанцій вважають, що позивачами не надано належних доказів придбання продукції у відповідача та, що саме її вживання призвело до їх отруєння. 

В позовних вимогах мати та неповнолітній син, яким було поставлено діагноз “сальмонельоз середньої важкості”, вимагали відшкодування майнової та моральної компенсації. Зокрема розмір моральної компенсації визначили по 40 тис. грн. на постраждалого. 

В обгрунтування позовних вимог повідомили, що 2 вересня 2019 року придбали у магазині “Делікат +” в Черкасах (бул. Шевченка 385), продукти харчування, в тому числі, млинці. Наступного дня були госпіталізовані до Черкаської міської інфекційної лікарні з ознаками харчового отруєння. 

Сторона відповідача припустила, що захворювання позивачів могло бути спричинено внаслідок недотримання останніми правил гігієни, також невідомі умови зберігання млинців після їх придбання до часу фактичного споживання. 

Суди констатували, що позивачі не надали фіскального чеку на придбання продукції та не довели причинно-наслідковий зв'язок між придбанням млинців та харчовим отруєнням. 

Представник Держпродспоживслужби, в якості третьої сторони, виступив за задоволення позовних вимог позивачів. Однак суди не взяли до уваги результати перевірок якими зафіксовано факт виявлення сальмонельозу в зразках відібраних 5 вересня, оскільки харчове отруєнння позивачів відбулося раніше. 

Нагадаємо, масове отруєння після споживання млинців придбаних в магазині “Делікат +”, сталося у вересні 2019 року. До міської інфекційної лікарні звернулося 29 осіб, всі хворі повідомили про вживання в їжу млинців. 

Представник адміністрації магазину підтверджував виявлення сальмонельозу в продукції яка реалізовувалася. Через адміністративні суди було підтверджено правомірність штрафів на суму 130 тис. грн. які були накладені Держпродспоживслужбою регіону на ФОПа. 
 

Останні новини