Попередній переможець тендеру на 200 млн. грн., щоб перемогти запропонував комуністичні ціни

Попередній переможець тендеру на суму у понад 200 млн. грн., щоб перемогти запропонував на значну частину продуктів відверто комуністичні ціни, але це не значить що він їх буде купувати.

Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради 29 липня цього року оголосив тендерну закупівлю на продукти харчування для дошкільних закаладів міста. Термін поставки визначений жовтень 2016 – грудень 2019 років. Загальна вартість – 205 млн. 796 тис. грн.

12 вересня відбулося розриття тендерних пропозицій – проміжним переможцем який запропонував найнижчі пропозиції по цінам на поставку визначеного переліку продуктів стало ТОВ «Каштан-плюс». На визначений перелік продуктів у 133 найменування товариство запропонувало найнижчу ціну у 2693 грн.

Однак ціновий аналіз запропонованої пропозиції вже викликав хвилю здивування серед громадськості та окремих депутатів міської ради. Їх побічний аналіз виявив, що значна частина найменування продуктів і близько не відповідають ринковим цінам.

Ми ж провели власний аналіз, порівнявши ціни запропоновані проміжним переможцем та цінами найбільшої і найдешевшої роздрібної мережі «Фоззі» і таким чином виявили досить цікаві тенденції.

Наперед відзначимо, що ми не брали до аналізу ті види товарів, вартість на які значно коливається в залежності від сезону.

Так шляхом порівняння вдалося встановити, що на значну частину товарів ціни суттєво у кілька разів занижені. Очевидно, такі неймовірно низькі і справді комуністичні ціни в нинішніх умовах були запропоновані, щоб мати можливість обійти у боротьбі конкурентів. З впевненістю можна сказати, що постачати зазначені товари собі у збиток суб’єкт господарювання не буде.

Наводимо складену нами таблицю занижених цін на товари ТОВ «Каштан-Плюс»

У пропозиції проміжного переможця тендеру в документації поряд з нереальними комуністичними пропозиціями стоять і цілком реальні, які очевидно будуть поставлятися в разі укладення договору. По них ми також склали порівняльну таблицю з пропозиціями «Фоззі». По окремих видах продукції її вартість майже вдвічі перевищує ціну в роздрібній мережі. По деяким позиціям вартість трохи менша. Див. таблицю.

Відзначаємо також, що практично по кожній групі товарів виставлені завищені та реальні ціни. Що дало змогу з одного боку перемогти в тендері занизивши загальну ціну. З іншого боку в разі виконання тендеру, дасть можливість працювати в прибуток по видах продуктів з ринковою ціною тим самим забезпечуючи прибуток.

Наскільки законним є такі маніпуляції мають розбиратися відповідні органи, але однозначно можна сказати, що комунізму не буде.
 

Останні новини