Померла воскресла щоб укласти договір з депутатом-директором


На Черкащині померла літня жінка воскресла щоб укласти договір оренди землі на 25 років з депутатом-директором ТОВ «Маяк-агро».

Неймовірна подія сталася в м. Шпола де знаходиться географічний центр України. Однак поки що неординарний випадок не зацікавив екстрасенсів та магів, але привернув увагу органів прокуратури та поліції. 

Малик Ганна Іванівна померла 8 червня 2015 року у віці 86 років. В спадок, серед іншого, залишила земельний пай у 2,3 га, який отримала під час розпаювання землі як працівниця колгоспу. 

Однак як згодом виявили родичі померлої, за єдиним державним реєстром прав на нерухоме майно, на земельну ділянку за кадастровим номером 7125710100:02:001:0647, державний акт на право власності ЯА № 469286 було зареєстровано договір оренди на 25 років з ТОВ «Маяк-агро». Державна реєстрація договору відбулася у серпні 2017 року, коли вже минуло більше двох років від її смерті. 

Для державної реєстрації в електронному державному реєстрі у серпні 2017 року представники ТОВ «Маяк-агро» подали договір укладений ще на початку квітня 2008 року і в ньому термін оренди визначений – 25 років. Редакція має у розпорядженні даний договір ( за номером 040979900138). Акти прийому-передачі ділянки по цьому договору складено 16 квітня 2009 року, а сам договір у Шполянському районному відділі Черкаської філії ДП «Центр ДЗК при Держкомземі України» зареєстровано 13 квітня 2009 року. 

Підпис вже померлої громадянки на договорі та акті передачі земельної ділянки навіть візуально відрізняється від її підписів у паспорті та на заповіті.

фото підпису на договорі

фото підпису на акті 

фото-приклад справжнього підпису громадянки з паспорту

фото справжнього підпису з заповіту

Більше того, родичі не змогли за запитом отримати оригінал договору який мав би зберігатися в Шполянському районному ДЗК. Як слідує з відповіді на запит, який наявний в редакції, запитуваний договір оренди у відділі відсутній. Однак відповідно до електронного реєстру договорів оренди землі переданого Відділу разом з «Інвентаризаційним описом № 1 закритих книг записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі» на земельну ділянку площею 2,3 га, яка розташована в адмінмежах Шполянської міської ради Шполянського району договір оренди землі за номером 040979900138 від 13.04.2009, який укладено між власником земельної ділянки та СПОП (нині ТОВ) «Маяк-Агро» строком на 5 років. 

З усього вище написаного слідує два можливих варіанти – перший – це воскресіння померлої і другий більш земний – підробка та фальсифікація договору. 

Другий варіант виглядає більш логічним, відтак слідчим відділом Шполянського відділу поліції від 28.11.2017 року порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 358 КК України. Як слідує з відповіді прокуратури про хід розслідування даної справи, яка є в розпорядженні редакції, слідчі місцевого відділу поліції не виконали необхідних слідчих дій для проведення об’єктивного, всебічного та неупередженого розслідування. На що слідчому надані необхідні вказівки з боку процесуального керівника від органів прокуратури. Відзначимо, що на час підготовки та публікації матеріалу клопотань до суду про вилучення документації чи проведення почеркознавчих експертиз в єдиному реєстрі судових рішень не зафіксовано. 

Договір за яким зареєстровано право оренди земельної ділянки на 25 років з боку ТОВ «Маяк-Агро» підписав директора Богач Михайло Петрович. Він же є депутатом Шполянської міської ради від ВО "Черкащани". ТОВ «Маяк-Агро» входить до групи компаній ЛНЗ-груп.
 

Останні новини