"Полювання" на Президента.

Передмова.

- За що ти любиш свою тещу?

- За те що вона живе далеко.

Вся чиновницька братія Черкас та Канева з занепокоєнням очікувала приїзду Гаранта Конституції. Хтось мріяв про гарну презентацію здобутків, а хтось лише про те думав, як би Віктор Федорович не помітив недопрацювання. Черкаська ОДА анонсувала, що в програмі візиту відвідини Черкаського міського Центру надання адміністративних послуг та Діагностичного центру Обласної лікарні. От і вирішили ми долучитися до цього дійства та зафіксувати дві такі визначні дати для Черкащини. Відповідно і готувалися згідно програми візиту, на 11 годину. Готувалася і опозиція, принаймні напередодні ввечері про це повідомила.

 Зранку 6 березня прокидаюся від дзвінка колеги: кортеж Президента прослідував в Черкаси. От не спиться Гаранту, про народ думає. А може поспішав подивитись як цвіте і буяє Черкащина під керівництвом друга і соратника Сергія Борисовича. Поспішаю до Центру надання адмінпослуг, в намаганні застати приїзд надії України. На перехресті Благовісна - Дашкевича зустрічають кордони міліції, ГАЇ та бійців Вадима Берези, керівника обласного управління в справах сім'ї, молоді та спорту. Ввічливі правоохоронці допитуються чого це я тут став і чого це я фотографую. Вочевидь, що їх не зовсім задовольняють відповіді про очікування товариша, а тому прсять пред'явити документи. Завжди прошу, паспорт до їхньої уваги. Після короткого спілкування по телефону бажання допитуватися про мою мету фотографування пропадає, натомість тепер мої Конституційні права забезпечують ще два правоохоронці, які невдовзі підійшли. Це все відбувається ще о пів на десяту ранку.

Проте не один такий я. Звичайні черкащани, які ні сном ні духом не відали про приїзд Януковича, не змогли потрапити до державної установи, адже їхні намагання пройти вулицею Дашкевича дуже ввічливо припиняли міліціянти, які радили рухатись іншою стороною вулиці. Дуже настійливо радили.

Про звичайно ж інша сторона вулиці під невсипущим оком правоохоронців. Вочевидь саме тут вони мали запобігти саме сьогодні найбільшому злочину в історії України.

О 10 годині 30 хвилин до мого мовчазного пікету приєднується колега, і вже разом вирушаємо в бік вулиці Ільїна. А тут вже просто все неймовірно. Пробка, через перекриття Ільїна розтягнулася більш ніж на кілометр. Перед колоною машин одинокий ДАЇшник, який не дуже в захопленні від сусідства з опозиціонером Миколою Булатецьким. адже той вимагає негайно пропустити керету "Швидкої допомоги". Виявляється машина Миколи Івановича теж тут, в цій колоні.

Пасажири рейсового автобуса "Черкаси - Канів" Змушені були виходити посеред вулиці, та добиратися до своїх зупинок ніжками.

Власне вже під захистом Миколи Булатецького вирушаємо фотографувати місце, до якого приїде президент, і охорону якого оперативно посилили бійцями спецпідрозділу "Тайфун". Перша лінія оборони.

Підтягуються місцеві бояри.

Друга лінія оборони.

А от і сам кортеж Президента з мигалками, сиренами та порушуючи правила дорожнього руху на величезній швидкості фактично влітає на вулицю Дашкевича. Встигаю зробити лише одне фото, після чого до мене кидаються люди в цивільному та з криками "Ти що, придурок? Хочеш щоб пальнули?" вимагають видалити фото. Ага, видаляю. Я ж не винен, що воно випадково збереглося.

Тут я собі дозволю невеликий відступ. 1942 рік. Місто Рівне. Столиця рейхскомісаріату "Україна". Гауляйтер Еріх Кох на окупованих територіях. Просто так, без жодних аналогій.

Ну тепер вже після цього йдемо назад на Гоголя, щоправда тепер під охороною полковника, підполковника та "тихушників". Ну це щоб не стрельнули, очевидно. Ну а на Гоголя всі радіють приїздові гаранта.

Так само радіють і пацієнти обласної лікарні, які чекали на зупинках міський громадський транспорт. Ми поїхали до лікарні ще не знаючи, що маршрут візиту вже серйозно перекроєний.

Напевно, що нікуди вже не поспішав спецавтомобіл пожежної охорони, який стояв в "пробці".

Об 11 годині 30 хвилин проїхало три кортежі Даїшників, які розчищали дорогу президентові на Канів.

Ну що ж, черговий варіант "Діалогу з країною" відбувся. Жителі Черкас Віктора Януковича не могли побачити Президента через чималі перестороги, але точно що не одна сотня черкащан, яка запізнилася в справах згадала про гаранта. Тут тільки один варіант : "Спасибі жителям Донбаса, що Янукович не живе в Черкасах". Дякую вам Вікторе Федоровичу, що ви так швидко поїхали.