Користувацький вхід

Політична розправа: мера Сміли знову позбавили посади

Міський голова Сміли Олексій Цибко від сьогодні знову втратив свою посаду.

Київський апеляційний адміністративний суд постановив повторно відмовити О. Цибко у задоволенні адміністративного позову про визнання протиправним та скасування рішення про його імпічмент та поновлення на посаді. Про це стало відомо із стріму з судового засідання який вів Олексій Цибко. 

Нагадаємо, що Смілянська міська рада 2 березня 2016 року в сумнівний спосіб після бійки та закриття засідання відправила мера міста у відставку. 

Суд першої інстанції прийняв рішення про незаконне позбавлення міського голови повноважень. 1 серпня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Смілянської міської ради та постановив скасувати рішення першої інстанції про поновлення мера на посаді. Тоді журналістам вдалося отримати аудіозапис прийняття рішення суддями, які прямо в залі засідань ділили "правду" та стверджували, що "все схвачено".

Через два роки після імпічменту 28 березня 2018 року касаційна інстанція - Верховний суд України - скасувала постанову апеляції і відправила справу на повторний розгляд на рівень апеляційної інстанції. Тоді в дію вступило рішення суду першої інстанції і Олексій Цибко повернувся до фактичного виконання обов'язків міського голови

Повторний розгляд справи в Київському апеляційному адміністративному суді було призначено після нещодавньої теплової кризи у місті. 

Через небажання міського голови Олексія Цибка брати на місто боргові зобов'язання приватного теплопостачальника, він як посадова особа відчув безпрецедентний тиск з боку вищої владної та силової вертикалі. 

Під тиском, мінімальна більшість Смілянської міської ради таки проголосувала за взяття на місто боргових зобов'язань ТОВ "Смілаенергоінвест" у розмірі 86 млн. грн.