Поки не облаштували пандус, чоловік майже три роки не бачив вулиці

Замість пандусу – дві рельси. Через таку конструкцію 2,5 роки не був на вулиці мешканець багатоквартирки на Смілянській, 1 Юрій Андрійович. Сьогоднішня історія про людяність та емоції, заради яких варто робити винятки.

Про це повідомляють в УК "Нова якість".

– Раніше на цих сходах були закріплені дві короткі металеві рельси. Їх і пандусом не назвеш. По них спустити чоловіка було нереально. Коли стався інсульт, приїхала швидка, але доставити його до автівки виявилося проблемою. Шукали серед сусідів, хто б допоміг знести його по сходах. Він чоловік дебелий, кілограмів під сто, – розповідає його дружина.

Юрію Андрійовичу 71 рік. Останні 2,5 роки він не був на вулиці. Пані Ніна розповідає: шукала підтримки, де тільки могла. Просила і депутата, який балотувався по її округу, допомогти з пандусом. Той пообіцяв, залишив контактний номер під час агітації, а коли виграв вибори – його і слід охолонув, пригадує жінка.

За таку відповідальну роботу в управлінській компанії спочатку теж не бралися. По-перше, не зобов’язані згідно договору, по-друге, не мають досвіду виготовлення таких конструкцій. Та рішення змінили, коли дізналися історію цієї родини.

– Коли будинок будувався та здавався в експлуатацію, про його доступність для людей з особливими потребами не думали. Тому в більшості багатоквартирок замість пандусу або бетонна стяжка під кутом 40-45 градусів, або примітивні металеві рейки на сходах. Зрозуміло, що вони абсолютно не придатні до використання, – говорить головна інженерка компанії Катерина Папуша. – Ми ж у своїй роботі вперше зіткнулися із такою заявкою. І мали повне право відмовити, адже ці роботи не входять у наші обов’язки. Та з людьми треба по-людськи. Тому наші хлопці вивчили сучасні ДБНи та зробили сучасний пандус з їх дотриманням.

Сьогодні біля будинку вже активно користуються пандусом усі: від матусь з колясками, велосипедистів, власників кравчучок до Юрія Андрійовича. Вперше за роки він потрапив на вулиці рідного міста два тижні тому.

– Не розумів, що відбувається. Ми із сином та невісткою прогулялися з ним до філармонії, Хрещатик-сіті, поруч із будинком. Він під враженням і дуже задоволений. Пообіцяли, що так гуляти будемо щотижня, – говорить пані Ніна.

Останні новини