Погода сприяє добрим врожаям на Черкащині

Цьогорічний червень продовжував тішити помірними температурами та періодичними зливовими дощами. 

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Дощі пройшли скрізь, проте по території області, навіть в межах одного населеного пункту, розподілялися дуже нерівномірно, подекуди супроводжувалися шквалами та градом.

За спостереженнями метеостанцій Жашків та Чигирин із них в окремі дні за лічені години випало більше половини (20-23 мм). А зважаючи, що за останній кліматичний період 1991-2020 рр., червень є найбільш дощовим із всіх місяців, це ще небагато.

За такої погоди, на більшості площ території області вологозапаси грунту залишалися на достатньому рівні під усіма культурами і на рівні найвищих значень для останніх років. Лише на окремих площах південно-східних районів, зокрема в Чигиринському районі, під озимою пшеницею, в якої завершився критичний період розвитку до вологи, відмічалося їх зниження до критерію ґрунтової засухи – менше 50 мм у метровому шарі. Проте, після визначення кількості продуктивної вологи у грунті, у цьому районі подекуди пройшли значні дощі, тож є надія на їх покращення.

Не пощастило господарствам, де відмічалися значні зливи, сильні пориви вітру, град, та виникали умови для полягання посівів, пошкодження плодів фруктових дерев, городини. На щастя, таких площ в області не багато. Тож в масштабах області нічого критичного для формування врожайності наразі не спостерігається.

Останні новини