Користувацький вхід

Погода не поспішає перебудовуватися на осінній лад

Календарне літо підходить до завершення, але погода на Черкащині не поспішає перебудовуватися на осінній лад.

Суху, спекотну та маловітряну погоду формує Азорський антициклон, середньодобові температури повітря становлять +20..22°, що аж на 4-5° вище кліматичної норми, денний максимум сягає +28…32°, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Через спекотну погоду та дефіцит опадів, що на більшості площ утримується з початку липня і на сьогодні становить у західній частині 60-70 % до норми, у східній 20-40 %, вологозапаси в ґрунті практично вичерпані, що ускладнює підготовку площ та сівбу озимого ріпаку під врожай наступного року.

Ґрунтова засуха відмічається на 80 % території області. Лише на південному сході, де з початку серпня пройшли значні дощі, попередній дефіцит опадів ліквідовано.

За прогнозом, в перший день нового тижня істотних змін у погоді не передбачається. Завдяки західному антициклону, утримуються підвищені температури на фоні бездощів’я.

30.08 атмосферні фронти північного циклону зумовлять дощі та зниження температури повітря на 3-5°. В цілому на початку вересня прогнозується суха комфортна погоді із температурним фоном в межах норми.

Loading...