Подробиці ВІП-ремонту в стінах ОДА
Для пересічного черкащанина ремонт – це вже традиція. І зазвичай вона розтягнута в часі та триває роками. Такий собі міні довгобуд у власній квартирі, будинку. Для багатьох саме слово ремонт – викликає цілий асоціативний ряд як приємних так і не дуже спогадів.
А чим гірші наші високопосадовці від простих черкащан? Нічим і ніщо людське їм не чуже. От і захотіли підремонтувати робоче місце де зазвичай проводять часу більше ніж будь-де. Єдина відмінність в тому, що їм ніколи розтягувати це задоволення на роки та й гроші ж не свої – державні.
Ми вже писали про активні ремонтні роботи у "святая святих" - стінах ОДА, орієнтовна вартість яких за неофіційними джерелами складе близько 70 млн. грн. Зараз же стали відомі перші подробиці початкового етапу реконструкції.
Тендер вже за традицією виграла наближена до Сергія Борисовича місцева компанія з ім"ям - «Черкасиміськбуд».
Імпортна сантехніка, додаткові душові кабіни, нові двері та вікна, натяжні та підвісні стелі, системи вентиляції, відеоспостереження та протипожежної сигналізації в приміщені "слуг народу" обійдуться в 15 мільйонів бюджетних гривень. За ці кошти можна було б удвічі поліпшити стан медицини в селах області – повідомляє видання Прес-центр.
За 15 мільйонів 365 тисяч 072 гривні 40 копійок ТзОВ "Черкасиміськбуд" проведе перший етап реконструкції приміщення, в якому розташовані Черкаська обласна рада та Черкаська обласна державна адміністрація – Будинку рад. Саме це підприємство отримало перемогу в тендері, який був проведений Головним управлінням капітального будівництва Черкаської обласної державної адміністрації.
За ці кошти планується удосконалити системи вентиляції та відеоспостереження, замінити на металопластикові 250 вікон, встановити майже 150 додаткових датчиків протипожежної сигналізації (протягнувши для цього майже 2 кілометри кабелю), замінити два бокові (ті що поряд з боковими входами у будівлю) ліфти, демонтувавши сітчасту огорожу ліфта та встановивши нову.
Реконструкція головного фасаду будівлі передбачає обстеження, чистку, ремонт, ґрунтування, фарбування (вручну двічі) існуючої плитки (загальна площа 2 206 квадратних метрів) та ремонт міжплиточних швів, довжина яких майже кілометр.
Також планується відремонтувати горище будівлі. На майже 2 500 квадратних метрів горища укладуть утеплювач і вирівняють стяжку. Ремонт 30% горища передбачає покласти більш ніж 1 300 квадратних метрів оцинкованого листа та улаштування на фасаді водостічної системи загальною площею майже 5 800 квадратних метрів.
На першому поверсі: замінити троє вхідних дверей, демонтувати 240 квадратних метрів гранітних плит і замінити їх новими керамогранітними, зробити 110 квадратних метрів натяжної стелі, замінити шпалери на стінах (470 квадратних метрів) "венеціанською штукатуркою".
На п’ятому поверсі: зняти майже 2 200 квадратних метрів старих шпалер, розібрати майже 80 квадратних метрів стін і перегородок, розібрати більш ніж 1250 квадратних метрів старого паркету та 56 квадратних метрів плитки з підлоги. У ході реконструкції п’ятого поверху планується вивезти 175 тонн сміття.
Натомість покладуть 3 225 квадратних метрів нових стін і перегородок, встановлять 77 нових дверей, встановлять більше тисячі квадратних метрів підвісних стель, більш ніж дві тисячі квадратних метрів стін оздоблять "венеціанською штукатуркою". Крім того, щоб покласти більше 235 квадратних метрів нової плитки, доведеться витратити більше тонни клею. Також протягнуть 4,5 кілометра кабелю для комп’ютерної мережі та встановлять п’ять точок доступу Wi–Fi.
Замість 78 старих радіаторів опалення встановлять стільки ж нових. Замінять 16 унітазів і стільки ж раковин. Нова сантехніка буде виробництва фірми "Cersanit".
Додатково буде встановлено дві душові кабіни та по бойлеру на 80 літрів до кожної з них. Також до умивальників будуть підключені 6 бойлерів ємністю 30 літрів.
За словами депутата обласної ради Любові Майбороди, 15 мільйонів – дуже велика сума для обласного бюджету. Для порівняння, на один фельдшерсько–акушерський пункт витрачається щороку 50–70 тисяч гривень, відповідно, при їх загальній кількості в області близько 250 – за ці кошти можна було вдвічі збільшити їх фінансування.
На ремонт та реконструкцію 15 медичних закладів м. Черкаси цього року виділено 3,5 мільйона гривень. На харчування хворих у стаціонарних медичних закладах (1 500 ліжок) – 4,5 мільйона, або близько 3,5 гривні на день. А на медикаменти для пацієнтів стаціонару та пільгових категорій громадян цьогоріч передбачено лише 8,5 мільйона, – наголошує Любов Володимирівна.
До речі, бойлерами в умивальниках мабуть не може похвалитися жодна зі шкіл області, не кажучи вже про душові кабіни. А якщо порівняти стан дитячих поліклінік з їхніми допотопними вікнами, дверима, стінами, туалетами – обласна державна адміністрація наразі просто палац.
Але ми бачимо, які двері наразі стоять в обласному управлінні Міністерства внутрішніх справ, який ремонт зроблено на вході в управління Служби безпеки України, і наразі СБУшники вже кладуть тротуарну плитку поряд зі своєю поліклінікою (навпроти музичного училища), замінили в поліклініці вікна та роблять ремонт всередині, як ремонтують ганок в обласній прокуратурі навпроти палацу "Дружби народів", встановлюючи… колони – і стає зрозумілим, ця влада робить ставку не на дітей, а намагається утримати владу, задобрюючи чиновників і силовиків…