Перший тест для "Руху за очищення"

На Черкащині створена ініціативна група громадського «Руху за очищення» публічного боротьбиста з корупцією Михайла Саакашвілі. В перспективі під позачергові вибори до парламенту він трансформується в партію. 

Група відомих в громадському секторі Черкас осіб взяла на себе перші організаційні питання по формуванню ядра громадського руху та організації приїзду головного антикорупціонера – Міхо.

Новий рух із перевірених громадських кадрів

Серед озвучених прізвищ учасників по суті нового політичного проекту – Максим Михлик (Комітет виборців України в Черкаській області), Вікторя Феофілова (учасниця багатьох грантових проектів останній «Рух Чесно»), Марина Макуха (аналітик громадянської мережі «Опора»), Роман Ганзевич (член виконкому Черкаської міської ради, автомайданівець), Володимир Друмашко (голова Черкаської обласної організації партії «Демократичний альянс»).

По суті на старті громадські активісти які по роду діяльності своїх організацій мають бути аполітичними ув’язали себе з майбутньою політичною силою Михайла Саакашвілі, що безперечно не відповідає принципам незалежності та незаангажованості громадських організацій які вони представляють. 

Офіційно ж група ставить перед собою мету консолідувати громадські сили в Черкаській області у боротьбі з корупцією, просувати реформи та зміни політичних еліт.

Все гарне нове – призабуте старе

Активісти з громадського сектору завжди були хорошою ширмою для просування успішних роздутих за допомогою ЗМІ та грошей проектів. На таких проектах можна було нормально підзаробити та знайти навіть майбутнє у просуванні по службі чи побудові кар’єри.

Яскравий приклад післяреволюційні часи та вибори Президента України у травні 2014 року.

Тоді у штаб кандидата Петра Порошенка пішов заступник Максима Михлика по КВУ Юрій Сас. Він де-факто був керівником виборчого штабу Петра Порошенка та вніс свій вклад у перемогу єдиного кандидата від олігархів вже в першому турі. Згодом Юрій Сас отримав визнання та навіть посаду заступника губернатора, нині вже звільнився за згодою сторін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КАНДИДАТ ПЕТРО ПОРОШЕНКО ПІДІМЯВ ПІД СЕБЕ ГРОМАДСЬКИЙ СЕКТОР ЧЕРКАЩИНИ

Туди ж пішов працювати і тоді голова ще одної громадської організації яка спостерігає за виборами «Опора» Микола Макуха (нині його дружина буде вже займатися «рухом за очищення»)

Фактичне зрощення громадського сектору на Черкащині з структурою кандидата в президенти Петра Порошенка дало свої результати хоча тоді і старатися не потрібно було особливо все зробив телевізор. Красномовні обіцянки Петра Олексійовича тиражовані ЗМІ дали стовідсотковий результат, хоча виконав він лише одну – він обіцяв, що ми не впізнаємо країну через рік, і дійсно країну важко впізнати.


Нові підходи в окучуванні виборця

Сьогодні ж після двох років «покращення по-новому» рейтинг Президента та його партії БПП-Солідарність падає, виконання обіцянок в статусі кандидата не варто і чекати. Політична криза в країні наростає і дострокові вибори до Верховної Ради рано чи пізно але будуть призначені.

Саме для того щоб зібрати розчарований електорат мертвого «Народного Фронту», БПП-Солідарність та відкусити значний кусок у стандартних популістів – РПЛ, Батьківщини, Свободи і створено нинішній так званий «Рух за очищення».

Для його розкрутки обрано Михайла Саакашвілі, лише такій непересічній особистості ще можуть повірити українці та тему боротьби з корупцією. Нині ці заклики звучатимуть все гучніше, а після проходження до парламенту – це буде пропрезидентська сила яка збере на виборах потужний протестний та популістичний електорат.

На першому етапі формування місцевих команд, які будуть кістяком побудови майбутніх штабів найкраще використати громадських активістів. Саме вони є найбільш чистими у сприйнятті пересічного виборця і вони мають створити ілюзію оновлення. Безперечно будуть форуми, круглі столи, заклики до очищення та оновлення, але це все лише питання технологій. І можна навіть не сумніватися, що в названих представників громадського сектору в технологічному плані все вийде, але однозначно не в плані змін по суті. Більше того як заговорити питання люстрації і відіграти роль громадського громовідводу більшість прізвище присутніх у русі за очищення вже себе показали. Про люстрацію поговорили, постворювали комітети на цьому все і закінчилося - пар в суспільстві випустився. 

ЧИТАЙТЕ НАШ МАТЕРІАЛ ДВОХРІЧНОЇ ДАВНИНИ СТОСОВНО ЛЮСТРАЦІЇ І ТОДІШНІХ "ЛЮСТРАТОРІВ" ЯКІ НИНІ В РУСІ ЗА ОЧИЩЕННЯ - ЯК СПРАВИ З ЛЮСТРАЦІЄЮ НА ЧЕРКАЩИНІ?

Для кого ж бал твориться?

За допомогою громадських активістів буде створено сприятливе поле для проходження вже відомих кадрів. Почувши про такі кадри «корупція» може спати спокійно.

Вже зараз на стадії формування громадського руху з впевненістю можна сказати, що в рядах виборчих списків буде «антикорупціонер» Владислав Голуб. Це народний депутат від БПП по 197 виборчому округу на Золотоніщині. Він вже засвітився у групі яка колесить по країні та пропагує «очищення» за рахунок знищення корупції. Ось фото.

Скромний Владислав Голуб на фото крайній зліва в компанії "антікорупціонерів" під вибори. 

Хоча широкий загал навряд чи дізнається як Владиславом Голубом та його соратниками було пролобійовано явно корупційне "очищення" річок Золотоніщини фірмою-прокладкою.

Очевидно, що Владислав Голуб буде не єдиними таким сумнівним кадром, а з наближенням виборів репутаційні вимоги до кандидатів будуть знижуватися в залежності від можливості збільшити вклад у виборчий бюджет.

Перший тест для «Руху за очищення»

Першим же тестом хоча і в запізнілому варіанті може стати адекватна вимога розслідування фальсифікацій виборів до Черкаської обласної ради та пояснень від свого друга по громадському сектору, керівника виборчого штабу БПП, екс-заступника губернатора Юрія Саса.

За дивним збігом обставин зазначені активісти ані в перші години, ані в перші дні встановлення факту фальсифікацій не виявляли особливої активності у захисті результатів волевиявлення громадян. Активність окремих з них обмежилася заявою «про глибоку стурбованість та занепокоєність можливими порушеннями виборчого законодавста».

В подальшому намагалися обходити дану тему стороною, синхронна мовчанка з товаришем Юрієм Сасом триває до цього часу.