Пацієнти "Фрезеніуса" не вірять владі

Сьогодні відбулася акція протесту пацієнтів гемодіалізного центру "Фрезеніус". Імпровізований мітинг було проведено на Соборній площі міста Черкаси з 11.00.

Пацієнти які боряться за своє право на гідне лікування, змушені були чергове вийти на площу перед обласною адміністрацією щоб влада вступила з ними в діалог. Оскільки як повідомляють пацієнти влада не відповідає на їх письмові звернення і не вирішує питання заборгованості за вже здіснене лікування центром "Фрезеніус" у 2012 році. А також не планує фінансувати лікування у ценрі "Фрезеніус" в цьому році.

- В минулому році нам виділили на лікування деякі кошти які дали змогу лікуватися до серпня місяця. Було розпорядження Президента врегулювати це питання, але віз і нині там. Ніхто нами не займається. Все лише на словах, говорять що буде вирішена наша проблема, але слова до діла не причепиш. Ми вимагаємо закрити фінансове питання перед "Фрезеніусом" за минулий рік по тих договорах які укладені. Є акти про надання лікування які підписані всіма сторонами. В цьому році не заключено договір з "Фрезеніусом" і лише на словах ведуться розмови що будуть укладені договори. Але хто і коли їх буде укладати невідомо. На наші письмові запити відповідей немає, - розповідає один з лідерів протестувальників Самвел Парамонович.

Цього разу діалог все-таки який-неякий відбувся. До протестуючих вийшов Володимир Леонідович Брожик - начальник управління охорони здоров"я та медицини катастроф Черкаської ОДА. Він запевнив пацієнтів, що все буде зроблено і питання як по заборгованості за минулий рік так і надання лікування в цьому році буде вирішено до кінця березня.

- До кінця березня буде погашено заборгованість за минулий рік. Ми спілкуємося з керівництвом "Фрезеніуса" і вони готові почекати, розуміючи яка складна економічна ситуація. Як зараз так і після погашення заборгованості ті пацієнти які лікувалися у "Фрезеніусі" в ньому і будуть лікуватися. Ми нікого не змушуємо переходити на лікування в обласну лікарню. Але ви повинні зрозуміти що по законодавству фінансування з державного бюджету здійснюється виключно в закладах охорони здоров"я комунальної власності і не може напряму йти на приватну клініку. Ми бачимо вихід з цієї ситуації в погодженні юридично-правових аспектів. Влада на сьогоднішній день знайшла серйозний позитивний компроміс для того щоб забезпечити лікування і в приватній структурі. Оскільки приватна структура не може диктувати владі як треба робити, а влада по можливості буде фінансувати і комунальну і приватну структуру. Ми такий компроміс знайшли, - повідомив Володимир Брожик.

Суть даного компромісу полягає в тому що необхідну суму, а це 11 млн. грн. за 2013 рік і понад 5 млн. грн. за минулий рік нададуть районні та міські бюджети, а не обласний бюджет.

Якщо говорити просто і зрозуміло, то обласна влада переклала проблему фінансування на місцеві громади. І в тій чи іншій мірі це відчує на собі кожен райцентр, кожне село чи містечко.

- Постійне зволікання і затягування з вирішенням питання фінансування центру "Фрезеніус" - це геноцид українського народу, це геноцид нас як частини народу, - емоційно заявив один з пацієнтів.

Однак навіть в ці запевнення представника влади мітингуючі пацієнти клініки "Фрезеніус" не повірили і заблокували дорогу в центрі міста. 

Останні новини