Патріоти підозрюються в дерибані землі за системою "подвійних поховань"

На Черкащині арештовано близько 94 га землі яку було передано у приватну власність шляхом дерибану за системою «подвійних поховань».

В ході моніторингу чиновниками Головного управління Держгеокадастру внутрішніх наказів було виявлено факти їх підроблення шляхом дублювання. За даним фактом в.о. начальника управління в червні цього року звернувся в поліцію. У ході розгляду звернення виявлено, що громадяни, які звернулися до ГУ Держгеокадастру у Черкаській області для одержання безоплатно у власність земельних ділянок, мають такі самі номери наказів, як і у громадян, які взагалі не зверталися до управління.

Фактично під один і той самий реєстраційний номер наказу, видавалося два різних накази на отримання різних земельних ділянок.

8 листопада Соснівський районний суд м. Черкаси задовольнив клопотання слідчого та наклав арешт на 94 га землі, при цьому половина ділянок вже були перепродані.

Де саме ділили землю

Географія даної земельної афери може бути куди ширшою, але виходячи з ухвали Соснівського суду на підставі розслідування слідчими можна вже говорити про Камянський, Жашківський, Маньківський райони.

Наводимо перелік сіл в адміністративних межах яких було проведено аферу.

30 ділянок по 2 га в адмінмежах Ревівської сільської ради, Камянського району

2 ділянки по 1,6 га в адмінмежах Юрчиської сільської ради, Камянського району

5 ділянок по 2 га, по одній ділянці розмірами – 1,9 га, 1 га, 1,75 га, в адмінмежах Сабадашської сільської ради, Жашківського району

2 ділянки по 2 га в адмінмежах Соколівської сільської ради, Жашківського району

1,28 га а адмінмежах Острожанської сільської ради, Жашківського району

1,8 га в адмінмежах Добрянської сільської ради, Маньківського району

1,7 га в адмінмежах Харківської сільської ради, Маньківського району

3 ділянки по 2 га в адмінмежах Іванівської сільської ради, Маньківського району

Лідер афери

Безперечним лідером земельної афери є Камянський район, підроблені накази були підписані у червні 2016 року, а протягом вересня-жовтня землю яку отримали підставні особи для ведення особистого селянського господарства вже була продана згідно договорів купівлі-продажу.

Як виявилося ниточки афери ведуть до місцевого потужного сільгоспвиробника ТОВ «Олімп», керівництво якого позиціонує себе патріотами, а дружбою з ними хизується навіть народний депутат від 198 округу Сергій Рудик (БПП).

На фото Сергій Рудик (посередині), праворуч від нього Юрій Москалик один із засновників ТОВ "Олімп" та ТОВ "Камянський машинобудівний завод". 

Так згідно договорів-купівлі продажу 24 ділянки по 2 га (із загальних 30 ділянок по 2 га задіяних в афері) в адміністративних межах села Ревівка, Камянського району чесно придбав такий собі Москалик Віталій Володимирович. Дана особа є мешканцем столиці, адвокатом та одним із засновників ТОВ «Олімп». Дану інформацію ми отримуємо із витягу державного реєстру нерухомого майна. Також витяг підтверджує і постійні господарські відносини адвоката з ТОВ «Олімп», зокрема він передає низку інших земельних ділянок в оренду даному сільгосппідприємству.

Для прикладу фото з витягу реєстру прав на нерухоме майно

Серед інших засновників ТОВ «Олімп» варто назвати Москалика Юрія Юхимовича та Гецько Володимира Івановича. Останній є одним із засновників та керівником ТОВ «Камянський машинобудівний завод», серед переліку засновників значиться і Москалик Віталій Володимирович.

Політичне прикриття та патріотизм

Політичне прикриття та патріотизм стали трендами для успішного ведення бізнесу у післяреволюційній Україні.

Фактичний директор ТОВ «Олімп» Москалик Юрій Юхимович є членом ради Черкаської обласної партійної організації ВО «Черкащани». На місцевих виборах у 2015 році балотувався до Черкаської обласної ради, однак депутатом не став.

Разом зі Сергієм Рудиком та Правим Сектором Смілянщини допомагав відправляти автомобілі на Схід в далекому 2015 році.

Про хороші стосунки Юрія Москалика з народним депутатом свідчать і недавні вересневі світлини які Сергій Рудик публікував після зустрічі з колективом ТОВ «Камянський машинобудівний завод» на власній сторінці ФБ. 

Останні новини