Партійна чехарда загрожує міській раді (Соціологія)
З 22 по 26 червня 2015 року Дослідницько-аналітичний центр “Енігма” провів опитування думки виборців м. Черкаси стосовно місцевих виборів, запланованих на 2015 рік.
Методом особистого інтерв’ю опитано 805 респондентів, що мешкають у різних районах міста. Опитування проводилося тільки серед тих, хто планує піти на місцеві вибори восени. Респондентам було задано питання: «За яку політичну силу ви готові проголосувати на місцевих виборах?»
Результати опитування показали, що Черкаській міській раді знову загрожує чехарда команд та партій. Ще більшою вона буде при збереженні діючого нині закону про місцеві вибори із збереженням 3% прохідного барєру. Таким чином згідно результатів оптування до ради мають великі шанси станом на кінець червня потрапити 9 партій.
“Батьківщина” — 16,1% Радикальна партія Ляшка – 11,5% Блок П.Порошенка “Солідарність” – 11,1% Свобода – 10,7% Партія вільних демократів – 10,2% Самопоміч – 9% Опозиційний блок – 7,7% Партія «Укроп» — 6,6% УДАР – 4,6% Народний фронт – 2,8% Інші партії – 4,3% Не визначився – 5,3%
Також можна подивитися на динаміку зміни рейтингу в порівнянні з дослідженням «Енігми», яке публікувалося весною, у квітні місяці.
Група партій з позитивною динамікою росту рейтингу в порівнянні з попереднім опитуванням– «УДАР», Партія Вільних демократів, Батьківщина, Укроп.
«УДАР» результати показали, що партія ще жива і в разі вливання достатніх фінансових ресурсів спроможна не лише подолати прохідний барєр, але і показати прийнятний результат, за сприятлвих обставин навіть минулорічний на рівні 11%. Динаміка росту суттєва із 1,9% до 4,6%. Це при тому, що активної агітаційної кампанії ще не велося. Хоча свою ефективність показують місцеві ініціативи – як то безкоштовно юридична консультація, присутність в місцевих ЗМІ, участь в соціальних проектах. Зважаючи на досить велике представництво у міській раді та за умов налагодження активної роботи без об’єднання і злиття з іншими політичними силами цілком має шанс на отримання суттєвої частини електорального пирога. Багато чого залежатиме від рішення йти чи не йти на місцеві вибори на всеукраїнському рівні партії і відповідно фінансових вливань та медіа-підтримки. Без неї буде важко, хоча й на місцевому рівні є достатньо ресурсів щоб ефективно провести автономну виборчу кампанію. Було б бажання та стійкість партійних рядів. Тим більше голова обласної організації Сергій Кудактін має і організаційні і фінансові ресурси для розвитку місцевої партійної організації та й відповідний досвід.
Партія Вільних демократів також суттєво додала в рейтингу з 4,2% до 10,2%, що також далеко не межа. Потенціал для зростання рейтингу є неабиякий, оскільки –це партія діючого міського голови. Тому за умов активної стадії виборчої кампанії цілком реальне зростання нинішнього рейтингу навіть удвічі.
ВО «Батьківщина» також додала з 12,5% до 16,1% та фактично стала проміжним лідером електоральних симпатій. Однак поле для зростання підтримки цієї політ сили в Черкасах значно вужче. Якщо до цього додати слабкі кадрові штаби партії під час активної стадії кампанії то утримання цього відсотка на даному рівні – це вже був би успіх. Тенденції до зростання загалом же варто повязувати із всеукраїнською медіа-присутністю лідера партії, аніж активною роботою місцевих партійних структур.
Укроп – новий політичний проект із його 6,6% підтримки ще нічого не гарантує. Це скоріше певний суспільний аванс політичному проекту олігарха Ігора Коломойського. Сама ж партія поки немає представництва в обличчях в Черкасах і від нього теж багато чого залежатиме. Тут поки йде процес формування, тому в залежності від проведеної роботи можна буде або закріпити такий результат, або ж його знищити не виправдавши довіри і симпатій виборців.
Стабільність запорука успіху – ВО «Свобода», Радикальна партія, Опозиційний блок.
ВО «Свобода» продовжує утримувати чільні місця в рейтингу симпатій містян. Так із 9,1% підтримки рівень нині складає 10,7%. В Черкасах партія має стабільне електоральне ядро яке до того є і дисциплінованим виборцем, що ходять на вибори.
Радикальна партія також зросла з 10,4% підтримки до 11, 5%. Тут теж прослідковується певне електоральна стабільність. Але рейтинг партії у своїй більшості залежить від всеукраїнської картинки і скандалів довкола Олега Ляшка. В Черкасах радикали особливо радикально себе не проявляють і в разі потужної всеукраїнської інформаційної кампанії проти лідера цей рейтинг буде втрачено.
Як не дивно досить високий і стабільний відсоток підтримки в Черкасах зберігає Опозиційний Блок з 8,3% підтримки рейтинг опустився до 7,7% але залишається стабільним. Хоча і поля для його зростання вже особливого нема.
Зниження рейтингу владою – Блок Петра Порошенка, Самопоміч.
Спостерігається суттєве падіння рейтингу Блоку Петра Порошенка з 15,5% до 11,1% підтримки – це скоріше оцінка роботи не місцевих депутатів від цієї політичної сили, а незадовільний результат роботи Петра Порошенка на посаді Президента.
Самопоміч також демонструє значне, але об’єктивне падіння з 14,4% підтримки до 9%. Це пояснюється як скандалами навколо партії на загальноукраїнському рівні, так і відсутністю облич партії тут на місці та її ефективного розвитку.
Позаду всіх – Народний Фронт.
Стабільно низьким залишається рейтинг підтримки Народного Фронту з 2,9% він знизився до 2,8% підтримки – це передусім пов’язано з діяльністю лідера партії на всеукраїнському рівні – прем’єра Арсенія Яценюка, який просто економічно давить народні маси так і відсутністю дієвого представництва та партійної структури на місцях.
За матеріалами ДАЦ «Енігма», опублікованих на сайті Про головне