Після зими у мера Бондаренка просів рейтинг

В міського голови Черкас Анатолія Бондаренка після тривалої та виснажливої політичної боротьби та зимових господарських негараздів просів рейтинг.

Про це свідчить порівняння соціологічних досліджень які були зроблені в липні 2017 року та в лютому 2018 року. Просідання складає близько 15% підтримки. Для порівняння ми брали дані соціологічних досліджень які оприлюднювалися в публічну площину. 

Так за даними опитування соціологічної групи «Рейтинг» проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту рівень задоволеності міським головою Черкас станом на січень-лютий 2018 року склав 54%.

В той же час за даними соціологічного дослідження центру «Енігма» у липні 2017 року міського голову на виборах були готові підтримати 68,7% виборців, що давало можливість із значним запасом перемагати вже в першому турі. 

Хоча свіже соціологічне дослідження і не мало прямого запитання про обрання на посаду міського голови, але тенденція до зниження підтримки помітна, але не критична і з такою підтримкою чинний мер знову б переміг в першому турі. Порівнюємо саме ці два дослідження, оскільки інших немає в публічній площині. 

Просідання рейтингу вочевидь пояснюється тривалою політичною кризою яка охопила міську раду з серпня 2017 року і була розв’язана лише з формуванням нової депутатської більшості та виконкому на початку лютого 2018 року. З цієї боротьби мер вийшов переможцем, хоча при цьому довелося віддати значну частину посад, а відповідно і впливу партії ВО «Свобода». 

Ще одна причина просідання рейтингу – це відсутність активних робіт на об’єктах інфраструктури міста в зимовий період, що пов’язано з особливостями бюджетного процесу та фінансування. Негативу міській владі і її очільнику безперечно додали хронічні проблеми з зимовим утриманням вулиць міста, які потопали в снігу, а нині дошкулятимуть розбиті автошляхи на яких разом з снігом зійшло і асфальтне покриття. При цьому ямковості вже піддалися і капітально відремонтовані дороги за нового мера, до прикладу вул. Смілянська від літака до виїзду з міста, яка вже за рік після ремонту отримали перші ями, нині їх кількість лише збільшилася. 

Попри всі політичні баталії та господарські негаразди Анатолій Бондаренко залишається далеко попереду будь-яких політичних опонентів, а конкурента який зміг би поборотися за булаву вільного козацького міста не помітно навіть на далекому горизонті.

 

Останні новини