Користувацький вхід

Після бійки і закриття сесії депутати оголосили імпічмент міському голові Сміли (Фото, Відео)

Сьогодні 1 березня у місті Сміла на сесії міської ради зі скандалом та у сумнівний спосіб більшість депутатів відправили міського голову Олексія Цибка у відставку. 

Таємному голосуванню за відставку мера передували суперечки та бійка яку спровокували представники "Правого Сектору" які прибули в своїй переважній більшості з Черкас для «захисту порядку».

Браві хлопці з "Правого сектору" забезпечили "порядок" у їх розумінні. 

Після бійки можна випити "Пепсі".

Сесія розпочалася із звернення представника ВО «Батьківщина» Примака Володимира який надав обґрунтування нібито протиправної діяльності міського голови та за підписом 27 депутатів оприлюднив проект рішення про висловлення недовіри міському голові. Більшість депутатів вимагали включення даного проекту в порядок денний та розглянути його першим питанням заслухавши звіт міського голови.

Основні закиди які прозвучали у зверненні та обґрунтуванні потреби висловлення недовіри меру наступні: відео можна глянути тут

1) Мер звинуватив публічно депутатів міської ради в корупційному інтересів.
2) Один із радників міського голови як заявляли окремі громадські активісти погрожував їм фізичною розправою.
3) Міський голова не забезпечує здійснення наданих йому повноважень та порушує закон про місцеве самоврядування та Конституції України, прав і свобод громадян.
4) Надання непередбачених функцій по перевірках позаштатним радникам. 

Відзначимо, що жодних судових рішень стосовно протиправної діяльності міського голови Олексія Цибка не було станом на сьогоднішній день.

Під час обговорення данного звернення працівник юридичного відділу намагався пояснити неправомірність розгляду даного питання через відсутність юридичного обґрунтування. Мер пояснив, що питання буде розглянуте на наступній сесії.

Після цього зчинилася бійка і міський голова закрив сесійне засідання та покинув залу, за ним залу покинув і секретар міської ради Федоренко Віктор Антонович.

Попри фактичне закриття сесії депутати продовжили свою роботу, головуючим обрали найстаршого депутата Голуба Анатолія Андрійовича.

Який і провів засідання до завершення, коли в режимі таємного голосування було висловлено недовіру міському голові – «за» проголосувало 28 депутатів, 3 депутати – проти.

Загальний склад ради 36 депутатів, для висловлення недовіри згідно законодавства необхідно 2/3 тобто 24 голоси.

Сьогоднішнє голосування засвідчило, що у міській раді є стала «конституційна» більшість проти міського голови. Однак рішення було прийняте з купою порушень регламентних рішень. Фактичо за його відставку голосували у переважній більшості представники всіх фракцій окрім партії мера «Патріот» (вони проголосували проти – ред.)

Також в бік мера звучали закиди, що він не виганяє з міста компанію ТОВ «Смілаенергоінвест», що обіцяв до виборів, не створює робочі місця, скаржилися на бажання мера провести аудит незалежною аудиторською компанією за 180 тис. грн. По суті після лише 100 днів мерства такі претензії з боку депутатів та окремих переважно приїжджих активістів виглядають абсурдно.

Відзначимо, що проти мера обєдналися представники БПП, Батьківщини, Свободи, Укропу, Радикальної партії, Аграрної партії, ВО Черкащани, партії «Сила Громад» (є фактично представником інтересів ТОВ Смілаенергоінвест – ред.)

Згідно закону про місцеве самоврядування повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. При цьому згідно розяснення асоціації міст України доказом про порушення міським головою Конституції та законів України як підставою для дострокового припинення повноважень може слугувати лише рішення суду, що набрало законної сили, та в резолютивній частині якого визнано дії міського голови незаконними або такими, що свідчать про його бездіяльність чи перевищення своїх повноважень, наданих Законом, або не відповідають вимогам ч.2 ст.19 Конституції України.

Нині в будь-якому випадку міський голова Олексій Цибко опинився у підвішеному стані і очевидно варто чекати продовження політичних баталій у Смілі та можливо переходу їх в судову площину.

Що ж сталося в політичному плані?

Очевидно, що міський голова Сміли Олексій Цибко – це далеко не свята людина і зорганізувати таку тотальну більшість депутатів проти себе – потрібно мати неабиякий хист. Хоча перебуваючи на скандальному засіданні було зрозуміло, що депутати – це лише виконавці які імплементували рішення місцевих політичних еліт.

Це і засвідчила поява віп-гостей місцевого розливу – це і екс-секретар Смілянської міської ради Ярослав Березань,

чиновник з Черкаської міської ради Олександр Давиденко (очолював міський штаб БПП у Смілі під час місцевих виборів),

На фото Давиденко махає рукою. 

давній опонент мера із неоднозначною репутацією Олександр Пилюхно

і зовсім вже одіозна персона – заступник Сергія Тулуба по партійній лінії Олександр Литвиненко.

Саме під пильним оком цих достойників депутати від БПП, Свободи, Укропу, Батьківщини, РПЛ та інших вже згадуваних політичних сил дали шанс на повернення місцевих еліт до руління містом.
 

Останні новини