Пішов з життя багаторічний директор обласної філармонії

Пішов з життя Петраускас Антанас Аугустинович — заслужений працівник культури України, якого було нагороджено орденом «За заслуги» III ст., директор Черкаської обласної філармонії (1982-2012р.р.).

Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної філармонії.

Антанас Аугустинович, балтієць за походженням, народився 4 грудня 1939 року в с. Гинтаутай Рамигальського району, республіка Литва. 

У Черкаси юнака призвали до Лав армії служити в танковому полку. Після армійської служби юнак залишився жити в Черкасах і розпочав свій творчий шлях в художній самодіяльності та згодом був призначений на посаду завклуба Черкаського м’ясокомбінату.

Антанас Аугустинович відразу свідомо прийняв рішення вивчити українську та російську мови і удосконалити свої знання в галузі культури. Антанас Петраускас успішно закінчив Ленінградський інститут культури і у 1972 р. очолив у Черкасах міський будинок культури.

У 1975 році молодий перспективний керівник очолив відділ культури Черкаського району.

1982 року Антанаса Аугустиновича було призначено на посаду директора Черкаської обласної філармонії, де за його сприяння з’явилися нові колективи: ансамбль «Росава», солісти Раїса Кириченко, Ольга Павловська та інші; тріо бандуристок «Вербена», камерний оркестр.

Останні новини