Користувацький вхід

Підприємець розповів про абсурдність двох підозр, які отримав напередодні

В Черкасах місцевий підприємець в один день отримав дві підозри нібито за привласнення та розтрату коштів місцевого бюджету.

Про обставини кримінальних проваджень кількарічної давнини, зміст підозр та інкримінованих порушень, тиск з боку правоохоронної системи та вимагання коштів з боку представників громадського сектору розповів підприємець Володимир Халай.

Які підозри вам вручили і що вам інкримінують?

Давайте по-порядку, мені дійсно вручили дві підозри з якими я ознайомився і підписав. Підозри у скоєнні, з позиції органів досудового слідства, кримінальних правопорушень пов'язаних з розтратою коштів виділених на ремонт об'єктів інфраструктури міста. Але підкреслюю — це позиція органів досудового розслідування, яка далека від об'єктивної ситуації, що склалася. 

Про які об'єкти йде мова і в чому суть порушень?

Мова йде про два об'єкти — влаштування автостоянки по вул. Толстого та ремонт вул. Небесної Сотні. Візьмемо кожен з об'єктів окремо, щоб чітко зрозуміти абсурдність попередніх результатів розслідування. 

Добре, розкажіть про ситуацію по автостоянці. 

Так от, одне з кримінальних проваджень по реконструкції автостоянки, загальна сума виконання робіт там 234 тис. грн. З них, на позицію слідства, не вистачає виконаних робіт по договору на 20,8 тис. грн. Фактично ж там зроблено робіт більше на суму порядка 50 тис.грн. 

Експертом зафіксовано в експертному висновку, що міститься в матеріалах кримінального провадження, що не вистачає робіт на 20,8 тис, але при цьому зроблений додатковий об'єм робіт, вартість яких неможливо визначити у зв'язку з тим, що в акті вони не відображені. Також в рамках досудового розслідування були надані документи, якими підтверджується виправлення технічної описки по виконаним об'ємам та об'єми, які були фактично виконані, але не оплачені замовником оскільки відсутнє фінансування. Документи, які містяться в матеріалах кримінального провадження були підставою для її закриття, однак, співробітники прокуратури не зважаючи на це, вручити мені підозру. 

Другий об'єкт — це вул. Небесної Сотні, в чому там проблема?

По другому об'єкту ситуація ще більш абсурдніша. Мені інкримінують, що в актах виконаних робіт зазначені та оплачені роботи з встановлення дорожніх знаків та матеріали на суму 119 тис.грн., які фактично не були встановлені. Але згідно кошторисної документації замовник закуповував лише матеріали, які після придбання і були відображені в актах виконаних робіт на цю суму. Робіт я не вказував і у мене не стоїть в актах виконаних робіт, що я повинен ці знаки встановити. Я мав лише придбати ці знаки. Підтверджуючі документи придбання, передання замовником мені на відповідальне зберігання знаків - надавали прокуратурі.

Більше того, восени минулого року співробітники прокуратури були в мене на території складу, побачили і переконалися в тому, що вся кількість знаків яка необхідна для встановлення дійсно знаходиться у мене на складі на відповідальному зберіганні. Фінансування щоб здійснити їх встановлення не було передбачено бюджетом. 

Дорожні знаки та опори до цього часу перебувають на відповідальному зберіганні. 

На мою пропозицію співробітникам прокуратури, якщо вже так стоїть питання, то я можу їх встановити в будь-який момент за власні кошти. Мені сказали,- нам всеодно, хочте встановлюйте хочте ні, ми будемо вручати вам підозру. - Ось коротко суть по другому об'єкту. 

Як давно йде розслідування по цих справах? 

З 2017 року тривають розслідуваня і органи досудового розслідування вже мають достатньо підстав і доказів закрити їх за відсутністю складу кримінальних правопорушень.

В чому ви вбачаєте таке зростання зацікавленості до цих справ?

Мені важко назвати реальні підстави такої активності, але очевидно, тут мова йде далеко не про захист реальних інтересів громади міста. Факти говорять одне, органи досудового розслідування ними володіють в повній мірі, але замість закриття проваджень через їх абсурдність — вручають підозри. Я відповідально заявляю, я ні від кого не ховаюся, максимально співпрацював зі слідством щоб на досудовому етапі довести абсурдність всіх цих звинувачень. Складається враження, що це цілеспрямоване замовлення проти мене. Можливо це робиться щоб прибрати мене з цього ринку робіт, чи можливо якась ще причина, достаменно мені невідомо. 

Чи були якісь прояви публічного чи непублічного тиску перед врученням підозр? 

Я вже помітив, що останні декілька тижнів за мною почали їздити декілька автомобілів. Підозрілі автівки постійно знаходяться біля мого офісу, будинку, супроводжують. Був випадок, що хтось невідомий побував у моєму авто. Автомобіль був відчинений та були сліди присутності сторонньої особи. За таких умов хочу наголосити, що не вживаю і не зберігаю наркотичних засобів та будь-яких заборонених законом речовин чи речей. 

Якісь більш предметні приклади тиску ще можете навести?

Напевне варто говорити і про такі прикрі випадки. Нажаль подекуди діяльність громадськості починає зводитися до відвертого вимагання та погроз. Так, до мене особисто і на об'єкти де проводилися роботи, неодноразово приходили люди, які представлялися представниками громадської організації “Білий молот” і намагалися вимагати з мене гроші.

В обмін на гроші, обіцяли лояльність та нестворення проблем для ведення бізнесу у вигляді написання численних скарг до різних контролюючих та правоохоронних органів. На мою відмову давати їм кошти, оскільки це я розцінюю як чистої води вимагання, вони повідомили, що будуть писати скарги та створювати проблеми для мого бізнесу. 

Які будуть ваші подальші дії? 

Насамперед хочу повідомити, що з 18 лютого я вже не помічник народного депутата. Бачучи, що довести слідству свою правоту на досудовому етапі я зараз не можу, і розуміючи всю відповідальність, я повністю склав свої повноваження шляхом подання заяви про звільнення. Ні в якій мірі я не хочу щоб ця ситуація пов'язувалася з його особою.

Також хотілося б почути відповідь на прості та закономірні питання. 

Які питання?

Ну це дуже прості, логічні і закономірні питання. Яким чином інформація про вручення підозр саме мені оперативно з'являється в окремих ЗМІ і з мене роблять головного корупціонера міста. 

Чому така бурхлива реакція правоохоронних органів на відверто смішні суми із ще абсурднішою доказовою базою, натомість прохолодне відношення до факту неповернення під контроль міста асфальтобетонного заводу, який йому належить, а користуються інші. Чому немає відповідальних за відремонтовані дороги які посипалися в перший рік після ремонту?

Ну це напевно риторичні питання, давайте резюмувати.

Останні події засвідчили, що на мене здійснюється цільовий тиск. По-іншому розцінити це я не можу. З якою метою це робиться, мені не зовсім зрозуміло. Я не можу говорити про персоналії, але я бачу факт відкритого явного тиску з боку правоохоронних органів.
 

Останні новини

Loading...