Користувацький вхід

Під час урочистого перепоховання солдатів, губернатор ототожнив Путіна з Гітлером (Фото Відео)

Як ми повідомляли, сьогодні в с. Білозіря, Черкаського району відбулася церемонія перепоховання останків 9 бійців Червоної Армії, які загинули під час боїв за визволення села у грудні 1943 року. Поховання солдатів у лісі на окраїні села знайшли пошуковці з громадської організації «Закінчимо війну».

В урочистостях взяли участь представники районної та обласної влади, громадськість села. Голова Черкаської РДА Костянтин Омаргілієв, голова районної ради Анатолій Яріш, сільський голова Володимир Міцук, губернатор Юрій Ткаченко, голова обласної ради Валентина Коваленко, яка доречі останні кілька років проживає в селі. 

Виступаючи перед зібранням, Юрій Ткаченко наголосив на тому, що в часи Другої Світової війни українці поряд з росіянами та представниками інших народів воювали проти фашистів. Сьогодні ж росіяни здійснюють агресію проти нашої держави, уособленням Гітлера на сьогодні губернатор назвав Президента Російської Федерації Володимира Путіна. (Докладніше на відео та в стенограмі)

Дорогі наші батьки свідки тих подій Другої Світової війни. У нас коли сьогодні ми є свідками у ці гарні літні дні, свідками скорботи за тими хлопцями які загинули під час визволення села Білозіря переповняє душу вдячність їм і шана. За те що вони разом визволяли разом із багатьма українцями, росіянами і іншими народами нашу Черкащину. Найбільше у Другій Світовій війні загинуло саме українців. На Черкащині загинуло кілька сот тисяч бійців які захищали нашу рідну Черкаську землю. Землю Тараса і Богдана. Визволяючи село Білозіря, більше тисячі бійців загинуло. Їм велика вдячність і пошана. І велика вдячність громадській організації «Закінчимо війну» за те, що вони знайшли і приєднали оцих 9 бійців до своїх побратимів. Це велика справа і вся громада Черкащини їм за це дуже дякує. Безумовно для молоді – це така неблизька історія Друга Світова війна. Але память живе у наших серцях і ми пам’ятаємо. Але у нашої молоді є власна історія і власна війна. Коли незрозуміло, де наші побратими росіяни які захищали саме це село сьогодні є агресорами на нашій українській землі. Як ми розуміємо тоді в одній особі був Адольф Гітлер, а сьогодні в одній особі – це Володимир Путін. І ми саме на цьому тижні проводили з черкащанками в останній путь бійців прикордонників, - сказав губернатор. 

Перед односельчанами виступив і сільський голова Володимир Міцук, який відзначив, що роботу по перепохованню загиблих потрібно продовжувати та подякував пошуковцям. (Відео, стенограма)

Ми зібралися вшанувати память воїнів які визволяли село Білозіря. Останки 9 бійців які знайдені, сьогодні, я думаю – це розпочалася робота та, яку потрібно робити. Я від всієї громади села, від себе особисто хочу подякувати громадській організації «Закінчимо війну» за ту пророблену роботу, яку вони зробили. І хочу сказати, що всі бійці повинні бути похоронені за християнським звичаєм та військовими почестями. І я думаю, громада села підтримає мене і ми будемо це робити і надалі. Щоб ми завжди пам’ятали тих героїв які надали нам можливість жити, працювати, народжувати дітей виховувати. Героям Слава. Оцим Героям, які знаходяться в цих трунах. Я хочу сказати, що це слово запам’ятають всі, і їх подвиг та героїзм завжди залишаться в наших серцях. Слава Україні, - завершив виступ Володимир Міцук. 

Після коротких виступів та молебню, солдатів перепоховали біля сільського обеліску памяті встановленого на честь загиблих воїнів 62-ї Гвардійської дивізії.

Дві труни з останками 9 солдатів під постріли варти почесного караулу знайшли вічний спочинок.

Один з хлопчаків який стояв у почесній варті під палючим сонцем втратив свідомість. 

Але йому швидко надали допомогу. 

До обеліску представники влади та громадськості поклали квіти. 

Нагадуємо, в кінці грудня 1943 року на початку січня 1944 року на підступах до села точилися запеклі бої. На даний час окрім основної братської могили та обеліску в селі є багато поховань та могил в прилеглих лісах. Частина з них окультурені та за ними ведеться догляд. Однак є досить багато поховань які ще слід виявляти та приводи в належний стан, або здійснювати перепоховання.
.
 

Loading...