Під час реконструкції Театральної площі виявили поховання

Під час реконтсрукції Театральної площі в Черкасах виявлено поховання.

Про це повідомляє Прочерк.

Під час проведення робіт з реконструкції площі робітники виявили людські кістки. За інформацією посадовця ОДА Миколи Сухового, в даному випадку мова йде про виявлення так званих "домашніх поховань".

- На території Черкас є домашні кладовища, ця традиція діяла до початку 20 століття. Кожен у своєму садочку ховав свою рідню, і потім там утворювалися поховання домовласників, що розміщувалися на територіях. І зараз по території міста знаходять де три, де п’ять, де більше поховань. Приклади були по вулиці Кавказькій, по Гоголя, по бульв Шевченка. Аналогічна і тут ситуація біля театру.

На глибині 40 сантиметрів при облаштуванні тротуарної плитки виявили три поховання. Коли почали розбиратися, виявили там жіноче і дитяче поховання і в такому віці, що ще збереглися молочні зуби. Фахівці вибрали це поховання і дозволили продовжити роботи, а залишки будуть поховані за християнським звичаєм.

З’ясувати хто це неможливо. І це поховання не в рамках кладовища, а як побутове. Площу більше детально не досліджуватимуть, бо це вже робили. Територію обстежували, але знайшли лише це місце з похованням, – зазначив Микола Суховий. 

Останні новини