Користувацький вхід

Оскаржити неоскаржуване: прокурори наполягали на угоді з фальсифікаторами

Прокуратура Черкаської області намагалася оскаржити неоскаржувану ухвалу суду в апеляційній інстанції, щоб визнати угоду з виконавцями фальсифікацій виборів у 2015 році. 

Нагадаємо, що мова йде про спробу фальсифікації результатів виборів до Черкаської обласної ради на початку листопада 2015 року. За результатом складення сфальшованого підсумкового протоколу у низки партій було відібрано близько 40 тис. голосів виборців, які розподілилися між БПП-Солідарність, Опозиційний Блок та ВО «Черкащани». За результатами таких фальсифікацій до ради потрапляв «Опозиційний блок», а за бортом залишалися «Укроп» та Партія ветеранів Афганістану.

В ході проведення досудового розслідування прокуратура пішла на угоду та примирення з підозрюваними, про визнання винуватості останніх. Це голова комісії Олександр Свергунов (Опозиційний блок) та секретар Дмитро Жиляєв (Блок Петра Порошенка). За визнання винуватості підозрюваним перекваліфікували злочинну діяльність за легшою статтею, що може дати можливість уникнути реального строку увязнення. При цьому слідчі так і не змогли встановити реальних замовників фальсифікацій. 

В судовому процесі Соснівський суд відмовився затверджувати угоду між прокурорами та підозрюваними та відправив справу на проведення подальшого досудового розслідування. Попри те, що дана ухвала суду не могла бути оскаржена (про що зазначається в самій ухвалі), прокурори подали апеляцію до Апеляційного суду Черкаської області, який відмовив у відкритті провадження.


 

Останні новини