ОСКАР для Черкаської Феміди

Сьомого травня, по бульвару Шевченка біля бару Оскар, було скоєно зухвалий злочин, свідком якого стало близько 40 черкащан. Зловмисник підскочив до одного з відвідувачів бару саме тоді, коли останній виходив з розважального закладу і різко вдарив його ножем, а потім чимдуж кинувся тікати. Удару ножем зазнав депутат Черкаської районної ради від «Батьківщини» Олександр Яценко. 

Олександра Яценка дуже близько повязують з головою обласної організації партії «Батьківщина» Анатолієм Бондаренко. За інформацією з перевірених джерел можемо стверджувати, що він безпосередньо займався питаннями організації безпеки у ВО «Батьківщина» та особисто Анатолія Бондаренка, після замаху на його життя під час виборчої кампанії. Також Олександр Яценко неодноразово був помічений у контактах з Анатолієм Бондаренко і після виборчої кампанії. 

Цього ж вечора, за нашою інформацією в барі Оскар зібралася ціла «плеяда» депутатів від опозиції, напевне проводили нараду опозиціонерів у вузькому колі. На цій зустрічі були сам постраждалий Олександр Яценко, власник бару депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини» Роман Дискант, голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко та ще декілька осіб, яких особа яка нас інформувала не знає. Учасники неформальної опозиційної зустрічі розмовляли і мирно відпочивали. 

Неподалік від опозиціонерів в цьому ж барі відпочивала група працівників міліції, причому не рядові, а високопоставлені в чині полковників. Саме вони згодом затримували зловмисника. 

Про що викривлено подала інформацію прес-служба УМВС України в Черкаській області. Оскільки прес-служба стверджувала що саме в той час коли зловмисник зробив свою брудну справу працівники міліції йшли по бульвару Шевченка і почули крики громадян про допомогу та побачили чоловіка який намагався зникнути. Насправді було трохи інакше і ми про це зараз розкажемо. 

Коли близько 23.00 Олександр Яценко вийшов покурити, неподалік стояла і група високопоставлених міліціонерів які теж вийшли на перекур. Саме в цей час зловмисник підбіг до постраждалого і наніс йому удари ножем. 

Фактично постраждалий стояв майже поруч з працівниками міліції, які негайно відреагували на такі злочинні дії невідомого, а можливо і відомого їм громадянина. Почалася погоня, навіть з використанням зброї. Легко пораненого в ногу зловмисника було затримано біля будівлі міськвиконкому та направлено в третю міську лікарню. 

Згодом як повідомляє прес-служба УМВС України в Черкаській області нападника було доставлено до Соснівського райвідділу міліції. Як з’ясувалось пізніше, 26-річний мешканець міста Черкаси, на ґрунті неприязних відносин наніс проникаюче ножове поранення грудної клітини своєму знайомому, якого вважав більш успішнішим та багатшим за себе. Свою жертву зловмисник певний час висліджував і тільки потім здійснив напад. З місця події експерти вилучили ряд речових доказів: ніж, сліди взуття та сліди пальців рук. Як розповів затриманий, він мав намір «поквитатися» ще з чотирма людьми, які за його словами, «заважали йому жити».
Під час розмови з працівниками міліції чоловік поводив себе неадекватно, намагався заплутати слідство, всіляко виправдовуючи свої дії та погрожував помститися.

Очевидно, що ще чотири особи з якими мав поквитатися зловмисник та «казлами которые мешают ему жить» були опозиціонери які знаходилися в середині розважального закладу. 

У зв’язку з широким суспільним резонансом цієї справи ми звертаємося до правоохоронних органів з проханням оприлюднити запис камер зовнішнього відеонагляду біля бару Оскар. 

Однак найцікавіше почалося після затримання зловмисника. Нижче розміщуємо офіційне повідомлення з цього приводу УМВС України в Черкаській області. 

Чоловіка було затримано за статтею 208 КПК України, а матеріали справи направлено до суду для обрання міри запобіжного заходу, але не дивлячись на те, що затриманий громадянин становить суспільну загрозу іншим людям, суддя Соснівського районного суду вирішив, що цього чоловіка можна відпустити під заставу у 95 тисяч гривень. Наразі зухвалець, який тяжко поранив людину, яка зараз знаходиться в реанімації між життям та смертю, на свободі. Також невідомо, які наслідки може мати таке рішення суду для інших громадян, на адресу яких зловмисник висловлював погрози. Працівники міліції затримали небезпечного нападника з ножем, але Феміда цього разу, чомусь, виявилась сліпою і не побачила в діях зухвальця небезпеки для суспільства.

Перше що варто відмітити то це жорсткий тон повідомлення прес-служби про інцидент та оцінка рішення Соснівського районного суду. 

Найбільш «гуманний» суд не побачив суспільної загрози у зловмиснику який кидається з ножем на людей і оцінив життя депутата в 95 тис. гривень. Можливо зловмисник не напрацював на позбавлення волі бо «підбив» лише одного депутата, а в середині сиділо ще мінімум два. Треба було порізати всіх трьох, тоді б напевно за 285 тис. гривень відпустили. 

Мабуть таке рішення суду не є унікальним щодо пересічних громадян і очевидно такі рішення неодноразово виносилися суддями. Але воно є унікальним для Черкащини, коли відкрито у громадському місці ріжуть депутата – який так чи інакше представляє значну частину громади і зловмисника з легкістю відпускають. 

Тому очевидно, суддя Соснівського районного суду Валерій Чепурний, який прийняв таке рішення, заслуговує на присудження «Оскару» у номінації «найгуманнішого судді».

Якщо відкинути жарти, то за нашою інформацією таке «гуманне» рішення вартувало ні багато ні мало - 5 тис. вічнозелених бумажок з мертвими президентами, але ми не віримо в такі твердження «недоброзичливців» судової системи та віримо у «гуманність» черкаського правосуддя. 

Наразі постраждалий знаходиться у лікарні після операції, під приватною охороною, а зловмисник вільно ходить черкаськими вулицями. Але мабуть не довго ходитиме і зникне у «невідомому» напрямку поки все затихне. А можливо і навпаки відчуваючи безкарність, спробує вирішити питання «по-любовно» як з постраждалим так із правоохоронними структурами.

Будемо спостерігати за подальшим розвитком подій в цій резонансній справі та сподіватися, що унікальне рішення судді буде «гідно оцінене» не лише громадськістю а й вищими органами судової влади країни.
 

Останні новини