Оскандалена "харчовим скандалом" фірма виграла новий аукціон

Оскандалена восени минулого року фірма «Каштан-плюс» яка тривалий час займається постачанням продуктів харчування в лікарні, шкільні та дошкільні заклади міста Черкас стала переможцем нового аукціону. 

Нагадаємо у вересні минулого року розгорівся справжній скандал довкола паперового тендеру вартістю у 205 млн. грн. який виграло ТОВ «Каштан-плюс», але результати якого були врешті-решт відмінені. Тоді переможець запропонував в своїх цінових пропозиціях на окремі групи товарів явно занижені ціни, на інші товари – реальні або завищені. Увага до значного за розмірами та тривалістю поставок (жовтень 2016 – грудень 2019 року) тендеру була прикута і депутатського корпусу. Тоді депутатська комісія підтвердила, що на окремі групи товарів ціна була занижена, в той же час за додатковими угодами попереднього тендеру підприємство фактично поставляло товари за завищеними цінами. Але згодом скандал затих, а підприємство продовжує працювати до цього часу в рамках попереднього тендеру (який розіграний у 2014 році і розрахований до кінця грудня 2016 року з можливістю укладення додаткових угод, вартість тендеру 104 млн.грн.). Нового тендеру через систему Прозоро з часу скандалу не оголошено.

Натомість 24 січня 2017 року відбувся аукціон на поставку продуктів харчування для Третьої міської лікарні з лютого по грудень 2017 року. На ці потреби закладено суму коштів у 3,5 млн. грн. Серед трьох учасників аукціону перемогу здобуло ТОВ «Каштан-плюс» з пропозицією всього 850 грн. за визначений перелік продуктів із 60 найменувань. Конкуренти – ТОВ «Талєн-2001» запропонувало ціну у 1089 грн, а ФОП Андріяш Н.А. взагалі 2580 грн. за визначений перелік товарів.

Наразі договір не укладено через розгляд скарги ТОВ «Талєн-2001» яке вимагало виключити тендерну пропозицію ТОВ «Каштан-плюс» через неподання витягу з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців. У задоволенні скарги було відмовлено, тож вже найближчим часом договір має бути укладений з переможцем торгів.

Аналіз сукупної переможної цінової пропозиції ТОВ «Каштан-плюс» вказує на використання вже перевіреної схеми заниження вартості окремих груп товарів для перемоги в тендері. (перелік продуктів див. в додатках) Але сукупну вартість вказаних товарів навіть особливо не варто брати до уваги, оскільки переможець має право на підняття вартості і сповна його використовує посилаючись на індекс споживчих цін. Тож після укладання основної рамкової угоди буде укладено додаткові угоди в яких вартість буде подана в реальному, а то і в завищеному вигляді як це було з попередніми тендерами.

В розпал осіннього скандалу звучали думки взагалі змінювати правила гри такого роду закупівель, щоб унеможливити використання махінацій з ціновими пропозиціями, однак все залишилося лише на рівні розмов. 
 

Останні новини

- фильмы в кинотеатрах Украины