ОСББ намагалося погодити проект ділянки під забудову на Замковому узвозі

Під “личиною” ОСББ, в Черкасах намагалися погодити проект землеустрою щодо надання земельної ділянки на Замковому Узвозі для будівництва багатоквартирного житлового будинку. 

Про це йдеться в рішенні Черкаського окружного адміністративного суду. 

Мова йде про земельну ділянку орієнтовною площею трохи більше 0,2 га, на якій знаходиться будинок з грифонами за адресою Замковий Узвіз 1 і який в перспективі хочуть знести.

ОСББ, збираючи документацію для відведення зазначеної земельної ділянки, отримало відмову в погодженні від Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. В обгрунтуванні відмови вказується, що ділянка знаходиться в межах пам'яток археології: городище “Замкова Гора”, “Культурний шар пізньо-середньовічного міста”. Крім того, будинок що розташований на ділянці відноситься до щойно виявлених об'єктів культурної спадщини. 

ОСББ, яке на підставі рішення Черкаської міської ради, розробило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під багатоквартирний житловий будинок,  звернулося до суду з адміністративним позовом про скасування відмови та зобов'язання погодження проекту з боку управління Черкаської ОДА.

Під час судового розгляду, відповідач звернув увагу суду, що неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, на якій знаходиться пам'ятка культурної спадщини, не впливає на її правовий режим, як такої. 

В результаті судового розгляду суд прийняв рішення в позові ОСББ відмовити повністю. 

Директором ОСББ Замковий Узвіз 1 значиться Вадим Волчановський, в 2016-2019 роках він значився керівником ПП “Надія”, приватного забудовника який планує забудувати район Замкової Гори багатоквартирною житловою забудовою. Дана ділянка підніжжя Замкової Гори входить в коло бізнес-інтересів ПП “Надія”. 

проект можливої забудови підніжжя Замкової Гори

Відзначимо, що саме Черкаська міська рада у грудні 2019 року прийняла рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою під будівництво багатоквартирного житлового будинку.

Рішення протягували пакетом, у так званих згрупованих земельних питаннях, тоді його підтримало 27 депутатів міської ради минулого скликання. Зокрема, рішення підтримав мер Анатолій Бондаренко, депутати від політсил: ВО “Батьківщина”, ВО “Черкащани”, Європейська солідарність, ВО “Свобода”, Партія вільних демократів. Поіменне голосування можна глянути за цим посиланням.
 

Останні новини