Огляд подій на Черкащині за період 4 - 9 березня: приїзд Президента та заборона святкування Шевченкових днів в Моринцях.

Тиждень розпочався з  повідомлення про фінансові проблеми заводу "Уманьферммаш", об"єми виробництва на якому впали в 4 рази. Вочевидь, що порівнюючи навіть з не дуже простим 2011 роком, підприємство поступово вмирає. Відбувається поступове скорочення працівників, кількість яких стала менша на 98 осіб. Покращення для одного окремого підприємства, яке забезпечує робочими місцями понад тисячу уманчан.

Не менш шокуючою стала новина про можливе закриття заводу "Верес" в селі Мошни Черкаського району, внаслідок чого понад 900 людей можуть опинитися на вулиці. Про це повідомив депутат Черкаської районної ради Анатолій Яріш.

Вищезгаданий депутат озвучив ситуцію з голосуванням за внесення змін до бюджету району, звинувативши провладні сили у спробі підкупу "фронтзмінівців". Нагадаємо, що 5 березня "Фронт змін" проголосує за зміни. Невже вдалося?

Цього ж дня міський голова Черкас Сергій Одарич назвав ринок на Пастерівській бородавкою, відзначивши, що до нього мають належність депутати від фракції Вільних демократів. Цікаво, це що ж виходить, Сергій Олегович не може подолати протидію депутата від підконтрольної фракції. Вочевидь не все так просто. Схоже, що Сергій Одарич зараз дуже боїться втрачати депутатів ,адже на фоні поступової втрати соратників, серед яких і Радуцький, позиції Одарича в конгломераті Вільні демократи - Регіони поступово ослаблюються. Відповідно з кожним втраченим членом своєї команди мер ставатиме все більш залежним від губернатора. А свободи вже й так залишилося не багато.

В понеділок дістав публічності черговий скандал з правоохоронцем. Службовець одного з підрозділів міліції попався на незаконному прослуховуванні телефонів громадян на протязі більш ніж року. Вочевидь що не таких простих громадян він прослуховував, ставши розмінною монетою в протистоянні політично - бізнесових груп. А оскільки весь великий бізнес Черкащини має відношення до регіонів, то напевно "шпигун" умудрився напакостити на всеукраїнському рівні.

Публічного розголосу набула ситуація з нагородженням переможниці конкурсу, організованого Валентиною Жуковською. Замість обіцяного ноутбуку переможиці вручили мікрофони. Вочевидь, що всі кошти на нагородження витратили на приїзд Віталіка Козловського, який вшанував Черкаси своїм концертом 8 березня. Чи можливо серед команди Жуковської процвітає виборче правило: красти все що погано лежить?

Посміявся з заяв опозиції про погрози губернатор Сергій Тулуб, який відверто насміхаючись, відмітив, що до цього погрожувала лише опозиція, активно спекулюючи на темі смерті, використовуючи гроби та "похорони". Нагадаємо, що нещодавно опозиція збирала екстренну прес - конференцію, щоб відзначити недопустимість погроз з боку Тулуба, під час якої депутат Уманської міської  ради Поляков розповів, що йому приносили труну під під"їзд, забувши, що за кілька днів до цього він носив таку до органів державної ради.

Цього ж дня стало відомо про перевірку, ініційовану обласною прокуратурою. Вона стосується забудови дніпровських схилів. Припускають, що таким чином завуальовують намагання тиснути на Миколу Булатецького, який вже четвертий рік будує будинок в районі Казбету. "Я придбав подвір"я з старим будинком. Будинок ми розвалили, вивезли купи сміття з оточуючої місцевості. Зараз разом з сином Максимом будуємося. Якщо хтось думає, що цю землю мені виділила міська влада, то дуже сильно помиляється. Всі документи в мене в порядкові", - відзначив опозиціонер.

В Смілі визрів черговий конфлікт між опозиційними силами. Депутат міської ради від "Свободи" Станіслав Голубець жорстко розкритикував діяльність попереднього мера Андрія Колесника, який на останніх виборах балатувався від "УДАРу" та його соратника Андрія Короля, який 2 місяці керував окружним штабом "УДАРу" на 198 окрузі, звинувативши їх в перетворенні смілян в "рабів" підприємств, які подають тепло та воду.

5 березня Одарич представив нового начальника департаменту бюджетної політики. Ним стала Людмила Гуріненко, яка до цього працювала заступником департаменту економічної політики, а ще раніше начальником Державної податкової інспекції міста Черкаси.

Немало шуму наробив допис в соціальній мережі "Фейсбук" у виконанні Бродського.“Ездил сегодня в Черкассы, на баскетбол. Все дырки на дороге заделаны. В городе супер дороги – уложенные в том году. Надеюсь, так везде”, - відзначив бізнес - партнер Одарича. Ну тут лише можу додати, що цинічності політика може позаздрити безліч негідників.

Безперечно, вся увага черкаських чиновників була зафіксована на підготовку до приїзду Президента України. "Вилизували" обласну лікарню, черкаським водіям довелося заново звикати до дорожньої розмітки, яка з"явилася на вулицях та готуватися до найгіршого наступного дня.

6 березня день для багатьох людей почався о пів на восьму ранку, коли кортеж Януковича прослідував в місто. Випадково саме цього дня невідомі "поклали" сайти "Прочерку" та "Провінції". Останній не працює і зараз. Місто стало. Пробки з 9 ранку і до 14. В громадський транспорт неможливо потрапити  з причини переповненості. Центр міста  перекритий кількому лінями міліції, ДАЇ, СБУ та молодиками спортивної зовнішності з не дуже інтелігентними обличчями. Миколу Булатецького, який наблизився до Центру надання адміністративних послуг, де в цей час перебуває Янукович, супроводжують два полковники в формі, кілька чоловік в костюмах та ще понад 10 молодиків в спортивних костюмах в зоні видимості. Супроводжувався приїзд нападами на опозиційну журналістку Тетяну Воронцову та агітаторів "Батьківщини" невідомими особами. Віктор Янукович відкрив діагностичний центр,який надаватиме ті ж послуги, що їх можна отримати в більшості медичних установ. Типовий дерибан грошей.

Цього ж дня з"явився компромат на сайті "Про все". Стосувався він ситуації в Черкаській "Свободі". Невже і ці хлопці почали гризню за владу. Загалом Черкаська організація партії ніколи не відрізнялася особливою кадровою потужністю, але зараз, коли схоже в них почали налагоджуватись справи, з"явилася інформація про конфлікт Ботнара з Лупком. Диму без вогню не буває...

7 березня Микола Булатецький повідомив ЗМІ про те, що за вказівкою губернатора в нього прослуховують телефон. Я думаю, що зараз багато хто, чий телефон прослуховують, здивовано повів бровами: "Тільки зараз?". Цього ж дня публічності набули слова опозиціонера, в яких він назвав опозицію "тормозом революції".

Цього ж дня відбулася постановка Шевченкових "Гайдамаків" в Черкаському драматичному театрі. Меценатом виступила Валентина Жуковська. Сподіваємось, що після перегляду вистави, політик зрозуміла, що може статися в Черкаській землі з тими, хто зневажає народ.

Непересічна подія сталася в Смілі. Цього дня на робочому місці з"явився Вадим Решетняк, міський голова. Схоже, що цей районний центр Черкащини є яскравим прикладом того, що для досягнення стабільності нічого не треба робити, головне зникнути. Місто стабільно занепадає, стабільно зникає асфальт на дорогах,стабільно зменшується населення, стабільно розкрадається земля.

Святкування 8 березня пройшло тихо та спокійно. Опозиція та влада залишила окопи та оголосила перемир"я. Хоча коли воно не було оголошено, зрідка перериваючись невпевненим вогнем "Свободи" та тріскотнею кулемета Булатецького, який гатив і по чужих і по своїх.

9 березня розпочалося повідомленням про заборону святкування річниці з дня народження Шевченка в його рідних Моринцях. Влада ссилається на революційність творів митця, а тому вважає цитування його творів недоцільним. Про це повідомив на своїй сторінці в "Фейсбукові" нардеп Брагінець.

Останні новини