Один черкаський "варяг" пожалівся на другого

Вже значний період часу Черкасами та Черкащиною загалом, керують «варяги». Один з них, екс-мер Сергій Одарич через засоби масової інформації вирішив розповісти про конфлікт «за кадром»з іншим «варягом» - Сергієм Тулубом. Розміщуємо роздуми Сергія Олеговича про «вічні конфлікти» совісті. 

 "Події, які нині відбуваються в Черкасах і пов’язані із достроковим припиненням моїх повноважень як міського голови і які й надалі супроводжуються кримінальним переслідуванням та тиском правоохоронних органів на мене та членів моєї команди, сьогодні відбуваються за рамками закону. Й безпосереднє відношення до цього має губернатор області Сергій Тулуб. Але я хочу запевнити, що в мене вистачить життєвого та політичного досвіду, а в команди – бажання та сил вистояти в цій ситуації. Більше того – не залишити безкарними спроби використання службового становища. Тому ми однозначно доб’ємося справедливості і Сергію Борисовичу доведеться відповідати за дії, які він робить упродовж останніх місяців у Черкасах. Як мінімум, настане політична відповідальність.

Діяльність міського голови завжди викликає незадоволення, або, як мінімум, ревнощі з боку місцевих адміністрацій. Бо ці адміністрації передусім керуються дорученнями уряду й Президента, а міський голова – інтересами громадян. І тут проходить межа зіткнення різних інтересів: центру та периферії.
Мене часто називають конфліктною людиною, але незважаючи на це, з 2006 до 2013 року мені вдалося не допускати жодного публічного політичного конфлікту між губернатором і міським головою.

А до мого обрання упродовж дванадцяти років місто й область жили у стадії постійного конфлікту. Тож, ставши міським головою, я поставив собі за ціль – шукати порозуміння. Й мені це вдалося, працюючи, як із одним, так і другим губернатором. Єдиний виняток – публічний конфлікт із Тулубом 2010 року, але він стосувався не життєдіяльності міста, а виборчої кампанії.

Але тоді в нас вистачило розуму сісти за стіл переговорів і ми вийшли на варіант відновлення співпраці між містом та областю і в таких умовах, без публічних конфліктів пропрацювали 2,5 роки. Але конфлікт таки існував «за кадром». Скажімо, з 2010 року губернатор вимагав від мене звільнення директора Департаменту бюджетної політики та призначити на цю посаду його людину. Тоді мені вдалося відстояти Наталію Джуган. Також була вимога звільнити керівників двох департаментів – охорони здоров’я та соціальної політики. Я б не називав нинішні події помстою від Сергія Тулуба. Швидше за все, він отримує величезний дискомфорт від самої наявності таких людей, як я. Переконаний, що нинішня ситуація в місті – це особиста ідея Сергія Тулуба." 

 Підготував за матеріалами сайту Партії вільних демократів: Олександр Безпрозванний

Останні новини