Користувацький вхід

Одарич зробив соціологію "під себе", а професор її розбив

Днями підконтрольні екс-меру Сергію Одаричу ЗМІ оприлюднили у вигідному для нього світлі результати соціологічного дослідження. Дослідження було проведене «Фондом общественного мнения», опитано було 1000 черкасців віком від 18 років. Дослідження проводилося з 5 по 16 березня цього року. Однак було оприлюднене лише на початку квітня. Його цілком можна сприймати як квітневий жарт.

Результати оприлюдненого опитування цілком однозначно можна визначити як формуюче опитування, тобто таке яке має вплинути та викривити суспільну думку, показавши Одарича без 5 хвилин мером і переможцем. Також важливою метою даного дослідження було показати прихильність команди мера до кандидата в Президенти Петра Порошенка.

Перед тим як власне перейти до результатів самого дослідження звернемо увагу на особливості, які і підтверджують справжнє завдання цього дослідження - це введення суспільства в оману. 

1. Дослідження було проведене з 5 по 16 березня, а оприлюднено лише на початку квітня. Для обробки даних дослідження достатньо максимум 2 дні. 

2. До переліку кандидатів на мера була включена Валентина Жуковська, яка вже неодноразово заявляла про свою неучасть у виборах. Це було зроблено свідомо, щоб викривити реальну суспільну думку. 

3. Оприлюднено лише частину дослідження, без оприлюднення всіх кандидатів які були включені до списку – що цілком логічно викликає сумніви. 

4. Не було оприлюднено даних по виборах до складу міської ради, - очевидно це питання було в анкетах, але оскільки так звана партія Вільних від совісті  демократів майже нічого не набирає, тому ця інформація свідомо не подавалася. 

5. У запитання про кандидатів на Президента було включено Віталія Кличка, який на момент опублікування опитування вже заявив, що не буде балотуватися. 

6. В опитуванні не наводяться дані окремо по всіх опитаних респондентах і по тих які б обовязково взяли б участь у голосуванні, а це має велике значення. Оскільки не всі хто ставляться прихильно до кандидатів підуть на вибори. 

7. Немає в оприлюдненій частині опитування і даних про явку виборців. 

Ці всі факти засвідчують, що опитування має на меті ввести в оману черкасців та показати Одарича як єдиного можливого переможця. Пропонуємо переглянути результати формуючого опитування.

Якби ж вибори міського голови відбулися вже наступного тижня, містяни знову віддали б Сергію Одаричу перевагу перед іншими претендентами: за нього готові проголосувати 30,1% з опитаних, тоді як за найближчу за рейтингом Валентину Жуковську – лише 10,8%. На третьому місці у симпатіях виборців – Микола Булатецький з 9%.

Якби президентські вибори відбулися вже найближчого тижня, найбільше черкасців голосувало б за Петра Порошенка – 38, 1%. У Юлії Тимошенко утричі менше прихильників, аніж у Порошенка – 10,7%. З невеликим відривом після неї – Віталій Кличко (на момент проведення опитування він ще вважався потенційним кандидатом у Президенти) – йому симпатизує 9,7 % опитаних черкасців.

Не дивно, що відомий професор Віталій Масненко також розкритикував таке опитування «під Одарича». Він вважає такі опитування прямою маніпуляцією громадською думкою. Натомість говорить про зовсім інші реальні результати.

- Проведені ж нами найсвіжіші опитування (29-30 березня) показують дещо іншу картину, далеку від «безхмарних» перспектив, змальованих Одаричем. Насправді, він зараз посідає першу сходинку популярності черкасців. Але це не означає, що немає жодної іншої альтернативи колишньому меру. Рейтинг Сергія Одарича зараз трохи більше 23%. Найближчий поки що його конкурент Микола Булатецький має стартові показники понад 18%. Всі інші претенденти набирають менші, ніж 5%. Це при тому, що понад 26% черкасців ще не визначилися із своїм вибором. Тут виборцям і є про що подумати. Особливо з врахуванням потреб активного соціального захисту перед свавіллям будь-якої влади, - зазначає Віталій Масненко. 

Також професор стверджує, що за даними його опитування Партія Вільних демократів лідером якої є Сергій Одарич набирає у міську раду мізерні 1,6% Натомість, зберегли свої позиції ВО «Батьківщина», УДАР. Прохідний показник має і ВО «Свобода» — 6%. Навіть, цілком віртуальна «Солідарність» Порошенка здобула 5,6% симпатій черкасців. Серед нових політичних гравців популярності набуває Правий сектор – 4,2%, - зазначає професор не надаючи повної картини опитування.

Віталій Масненко називає Одарича непослідовним політиком, який готовий «лягти» під будь-яку владу.

- Варто нагадати, що не так давно, у кінці червня минулого року, Одарич бачив переможцем президентських виборів лише Януковича. Про це промовисто свідчить його інтерв’ю в «Газеті по-українські» (27 червня 2013 р.). У якому, зокрема містяться такі «актуальні» як на сьогодні заяви: «Президент Янукович запропонував досить правильну концепцію реформування місцевого самоврядування. … Я не бачу реальних суперників Януковичу. Думаю, його переоберуть»
Отже виникає цілком закономірне питання: як можна довіряти такому політику, який готовий «лягати» під будь-яку владу? Чи для міського голови не потрібна послідовність в обстоюванні своєї позиції? Вирішувати виборцям, - констатує професор.

Насамкінець додамо, що є більше підстав вірити саме професору. І дійсно, очевидно, що Одарич перший за рейтингом, але він очевидно має рейтинг на рівні 20%. Це показувала і наша соціологія ще влітку минулого року, звичайно, що вона зараз не актуальна, але тенденцію побачити можна. Яскраво помітно рейтинг Одарича та жалюгідний рейтинг Партії Вільних демократів.

Підготував: Олександр Безпрозванний 
 

Останні новини