Одарич - це Черкаський Ющенко?

Заступник директора "Агенства моделювання ситуацій" Олексій Голобуцький порівняв Одарича з Ющенком та спрогнозував йому опозиційне політичне майбутнє 

Обравши для судового захисту адвоката Валентину Теліченко, яка захищала Тимошенко і Луценко, усунений депутатами з посади мера Черкас Сергій Одарич ясно дав зрозуміти, що намагається зайняти нішу опозиціонерів-«мучеників режиму». Ситуацію може зіпсувати лише той факт, що імпічмент меру і виконкому ініціювала саме «Батьківщина». Саме тому Одарич як політтехнолог вимушений продумувати нові піар-ходи, щоб мати хоч якийсь зв'язок з «опозиціонерами, яких переслідують».

Але наскільки це може бути ефективно зараз для формування іміджу Одарича серед черкащан, а не серед київської політичної тусовки? Якщо порівнювати іміджеві пари політиків, то спільних рис у екс-мера Черкас більше не з Юлією Тимошенко, а з Віктором Ющенко. Перемога Одарича у 2010 році була для Черкас такою собі «помаранчевою революцією», реакцією на агресивну виборчу кампанію Партії регіонів. Але швидке формування більшості з регіоналами і стало для Одарича тим самим, чим був для Ющенка «Універсал національної єдності» з Януковичем. Друга помилка Ющенка, яку повторив Одарич – це формування основи своєї підтримки на партії, створеній за допомогою адмінресурса і за сімейною ознакою. Партія Бродського і Одарича за своєю структурою схожа на «Нашу Україну» часів президентства Віктора Ющенко, де кар’єрне зростання було обумовлене сімейними чи діловими стосунками з оточенням першої особи та його друзів.

Куди йдуть мери? У великі міста. Типовий шлях повернення мерів у відставці до великої політики – це метод Миколи Федорука, екс-мера Чернівців і колишнього мера Черкас Володимира Олійника, який став депутатом Верховної Ради. Найімовірніше, Одарич намагатиметься увійти до складу партій «Батьківщина» чи УДАР, щоб балотуватися до ВР за партійними списками (прохідною частиною). Це дозволить йому уникнути неприємних асоціацій з моменту його роботи у Черкасах і скористатися підтримкою опозиції в центральній Україні для просування власної кар’єри. Так само зробив свого часу Володимир Олійник, який не мав шансів бути обраним на мажоритарному окрузі у Черкасах, але став депутатом завдяки прохідній позиції у списках Партії регіонів. Одним словом, попереду на нас чекає багато цікавого.

Джерело: Блог Олексія Голобуцького http://blogs.korrespondent.net/

Останні новини